Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Benz W 203, 2,2 CDI głośny silnik

09 Lis 2011 19:23 6674 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam auto Mercedes-Benz, W203, 2,2 CDI, rok 2003 sport/coupe
    Od jakiegoś czasu zauważam, że silnik bardziej klekoce niż powinien. Klekotanie słychać szczególnie przy przyśpieszaniu, ale jak i zapuszczę zimny silnik turkot jest głośny. Nie jestem przewrażliwiony, bo wiem, że ten silnik powinien chodzić ciszej
    Czego może to być przyczyna? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam forumowiczów
  • Moderator Samochody
    wroobelekhh napisał:
    Czego może to być przyczyna?
    Niskiej temperatury, zużytego oleju w silniku, złej jakości paliwa, nieszczelności wydechu...
  • Poziom 10  
    Witam
    -coś luźnego przy silniku
    -zła jakość paliwa
    -lejący wtrysk
    -pompa
    -rozrząd(napinacz lu przestawiony kąt)
    O ile pamiętam w CDI w kolektorze ssącym są cos w rodzaju "przepustnic"- sprawdź ich działanie.
  • Poziom 10  
    hmmm... dodam może, że są momenty gdy wszystko jest ok - tzn chwilowo terkotanie jest "prawidłowe"
    + paliwo tylko Orlen od początku, więc raczej wykluczam złą jakość. na shellu czy BP zachowanie podobne gdy "próbowałem" wszelkich paliw.
  • Poziom 20  
    Można podłączyć po SD i sprawdzić ilość wtrysku i ciśnienie paliwa, może coś jest nie tak z mechaniką silnika, ale bez osłuchania to nic nie powiem.
  • Poziom 10  
    I już wszystko gra panowie i panie. przyczyna była banalna, a robiła mnóstwo niezdrowego, metalicznego hałasu
    Otóż - z koła napędzającego sprężarkę do klimy poluzowały się nity!
    po usunięciu tej małej usterki silniczek chodzi jak ta lala