Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie produkcji DDR strasznie dymi

TheArczo 09 Lis 2011 19:59 4906 10
  • #1 09 Lis 2011 19:59
    TheArczo
    Poziom 7  

Witam. Mam zamontowane w garażu webasto produkcji DDR, z wylotem spalin przez ścianę na zewnątrz. Webasto pięknie odpala, mocno grzeje. Ale mam jeden problem - webasto strasznie dymi, nawet gdy się już mocno nagrzeje. Webasto wygląda tak jak to poniżej.
    z tym że w moim webasto musiałem zastosować kolanko aby odprowadzić spaliny przez ściane i wygląda to jakoś tak
    Dodam jeszcze że gdy odpalałem go przed garażem baz żadnych dodatkowych rur do odprowadzenia spalin, to chwile pochodził i już nie dymił.
    PS. Nie wiedziałem gdzie umieścić ten post więc umieściłem go w dziale ,,samochody diesel" ponieważ to webasto olejowe

1 10
  • #2 09 Lis 2011 20:39
    H3nry
    Poziom 28  

Problem z przekrojem rury wylotowej,jej długością oraz kolanem które wnosi spore opory dla gazów wylotowych .Podłącz do komina ewentualnie przerób instalacje . Powodzenia .

0
  • #4 09 Lis 2011 21:06
    TheArczo
    Poziom 7  

przekrój rury wylotowej to 70 cm
    edit:
    70 mm

1
  • Pomocny post
    #5 10 Lis 2011 07:43
    H3nry
    Poziom 28  

70mm raczej i ostre kolano :!: zwiększ do 100-120 i łagodnym lukiem wyjdź. Przerabiałem ten temat wiec zabieraj się za robotę a następnie kliknij pomógł :D

1
  • #6 10 Lut 2012 22:23
    rysio96
    Poziom 2  

Witam mam podobny problem ale czy moze to byc spoeodowane jakimis ustaiwniami webasta?? moze wpływ ma tez to co wlewa sie do baku?

0
  • #7 06 Lut 2013 22:01
    Von Raf
    Poziom 2  

Witam Mam nagrzewnice ddr typ 255.02 i od pewnego czasu znacznie spadła skutecznosc grzania. Odpala tak jak zawsze ale nie daje temperatury mimo iz pobiera paliwo. Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu. Czyszczenie urzadzenia nie poprawiło sprawności

0
  • #8 07 Lut 2013 16:21
    H3nry
    Poziom 28  

Von Raf napisał:
    Witam Mam nagrzewnice ddr typ 255.02 i od pewnego czasu znacznie spadła skutecznosc grzania. Odpala tak jak zawsze ale nie daje temperatury mimo iz pobiera paliwo. Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu. Czyszczenie urzadzenia nie poprawiło sprawności

Wykręć świece ,zrób zdjęcie (ostre) i przedstaw na forum .

0
  • #10 08 Lut 2013 07:05
    H3nry
    Poziom 28  

Ile pali na godzinę? Jesteś pewny, ze dokładnie wyczyściłeś komorę spalania ?

0
  • #11 08 Lut 2013 07:36
    Von Raf
    Poziom 2  

Pali ok 1 litra ropy na godzine. Zuzycie paliwa nie zmieniło sie tyle ze temperatura powietrza z wylotu obnizyla sie gdzies do ok 30stopni Poczatkowo grzeje mocniej ale po 10 min pracy temp spada. Poprzednio urzadzenie na wyjsciu dawało ok 70-80 st.

Dodano po 3 [minuty]:

Urządzenie stoi na zewnątrz pomieszczenia ale zrobiłem kanał doprowadzający na wlot cieplejsze powietrze z warsztatu i efektu nie ma. Może przeniesienie maszyny do wewnątrz cos zmieni.Skutkiem będzie z pewnością większy hałas ale nie to jest ważne.

0
  Szukaj w 5mln produktów