Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KDL 46EX500 czy Sony KDL 46NX700 a może jeszcze coś innego ?

magnum580 09 Nov 2011 20:37 6357 23
    magnum580
    Level 9  
    Witam
    Waham się pomiędzy tymi dwoma modelami telewizorów ze stajni SONY.

Pierwszy z Tematu to dość stary model ale taki, na którego chrapkę miałem około dwóch lat i w sumie nadal mam.
    Pytanie jest takie : który wybrać z tych dwóch bo różnica 500zł to nie różnica.
    Zaznaczam że interesuje mnie Tv , który ma być podpięty pod PS3 i chyba z tego tytułu cały czas myślę o Sony ale może moje myśli skłonią się do całkiem innej marki za Waszą sprawą.
    Granica cenowa to 3500zł , ewentualnie coś może bym dorzucił :)

Z góry dzięki za fachowe odpowiedzi

Z poważaniem
    Michał
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    AxelNext
    Level 38  
    EX i NX to matryca matowa i błyszcząca więc obraz na obu telewizorach będzie troszeczkę inny.
    W tej cenie proponuję lepszy SHARP LC-40LE830E lub np. Panasonic TX-L42E30E
    magnum580
    Level 9  
    Dzięki chłopaki ale telewizor ma być 46 calowy a taki SHARP jaki mi proponujecie to 40, a wersja 46 calowa kosztuje ponad 4 tysiaki

Ps.
    Tv który ma mi służyć nie będzie tylko do grania ale i też do oglądania tv i odtwarzania Divixów, płyt BluRay oraz DVD. Ogólnie do oglądania filmów i grania :)
    Michal_rtv
    Level 15  
    Witam. Oba modele są bardzo dobre z tym, że NX700 jest z podświetleniem ledowym, posiada tzw. Deep Black Panel, który krótko mówiąc zwiększa jakość obrazu, ma błyszczącą matrycę oraz wbudowane wifi dlatego z tych dwóch wybrałbym dla siebie NX700. Monolitic design również robi wrażenie. Pozdrawiam.
    magnum580
    Level 9  
    Witam ponownie :)
    Dzięki za wszystkie sugestie i dobre rady . Zostanę chyba przy Sony KDL 46NX700 ze względu na cenę przede wszystkim i ciekawy design. No i żonie się podoba a to też bardzo ważne.

Miałbym tylko jedno pytanie jeszcze : czy ktoś może i wytłumaczyć tak prosto co to znaczy
    3D Ready ? Nie zależy mi na TV 3D specjalnie ale z tego co widzę w opisie NX700 widnieje owe 3D Ready i zastanawia mnie czy to z tym 3D Ready nie jest podobnie jak z HD Ready.
    magnum580
    Level 9  
    Tak masz rację axelakis :) Ten TV nie ma 3D Ready.

A nawiasem : czy opłaca się już w tej chwili inwestować w TV z 3D ?
    User removed account
    Level 1  
    AxelNext
    Level 38  
    magnum580 wrote:
    czy opłaca się już w tej chwili inwestować w TV z 3D ?
    Moim zdaniem NIE.
    Tym bardziej, że ta technologia jest rozwijana od kilkudziesięciu lat i jak na razie nie jest idealna.
    Przyszłość to 3D bez okularów -> Największy bezokularowy ekran 3D świata
    magnum580
    Level 9  
    Na dobrą sprawę jestem tego samego zdania co axelakis , więc będzie jednak na 99% KDL 46NX700 w kolorze białym.
    Dzisiaj oglądałem Sharp`y z polecanej przez Was serii ale są drogie tak jak pisałem wyżej.

Z 46 calowych SONY oglądałem też KDL 46 NX720 ale to właśnie ekran 3D i cena około 6 tysięcy ale i też 200hz a nie 100hz jak przy KDL 46NX 700 i właśnie różnica jest moim następnym pytaniem. Co daje te dodatkowe 100 i czy jest dzięki temu jakaś szczególna różnica dla oka ?
    magnum580
    Level 9  
    Witam ponownie ...
    Ludzie wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Miałem zamiar i byłem szczerze zdecydowany na zakup KDL 46NX700 no i teraz wychodzi na to że albo się myliłem albo ten TV poszedł przynajmniej 100% do góry !!!! Czy to mozliwe ?

Widziałem na bank ten tv w cenie max 3600 zł w kolorze białym a teraz widzę za ponad 6000 zł !!!!!!
    Ludzie co się w tym kraju dzieje ?!
    Czy może ja się pomylilem ale nie wydaje mi się :P
    AxelNext
    Level 38  
    magnum580 wrote:
    KDL 46NX700 ..... Widziałem na bank ten tv w cenie max 3600 zł
    Niemożliwe :D
    KDL-46EX700 kosztuje ponad 4 tyś., a NX jest modelem z wyższej serii / półki.
    magnum580
    Level 9  
    axelakis piwo ci chłopie wiszę :)

Dzięki bo ja jeleń poprostu symbole pomyliłem :D

Ps.
    A dupa tam ;) Piwa Ci nie wiszę :P Napewno symboli nie pomylilem i dam sobie rękę obciąc że widzialem na allegro NX700 w bieli 46 calowy za 3600zł :(
    I kij teraz wie o co chodzi :(
    magnum580
    Level 9  
    Sorry że będzie post pod postem...

Wiecie co chyba jednak mój wybór rozegra się pomiędzy dwoma modelami :

Sony KDL 46EX500
    Sony KDL 46EX520

Pierwszy to LCD a drugi LED . Różnica cenowa w sumie nieznaczna. Więc na co byście postawili ? LED czy LCD ? Jakie inne rożnice tych dwóch modeli mogą przemówić na korzyść jednego z nich ?

Z góry dzięki za odpowiedź

Ps.

Co do NX700 to niestety chyba z tę cenę z kosmosu wziąłem :( Raczej tyle kasy nie dam za TV

Aha i jeszcze jedno

A może dołożyć parę stówek i kupić Sharp LC46LE830 ?

Napiszcie coś co mnie przekona bo święta tuż tuż a TV dalej ni ma ;)
    Mylagos
    Level 19  
    Z tych dwóch modeli wybrałbym EX500, który gwarantuje bardzo dobry obraz i posiada 100Hz. Jest to jednakże starszy model (ale moim zdaniem lepszy niż EX520) i tu moja propozycja, byś do tego telewizora zakupił jakiś najprostszy Blu-ray Sony, który da Ci możliwość korzystania z najnowszych usług internetowych Sony.
    magnum580
    Level 9  
    Mylagos wrote:
    moja propozycja, byś do tego telewizora zakupił jakiś najprostszy Blu-ray Sony, który da Ci możliwość korzystania z najnowszych usług internetowych Sony.

A za pośrednictwem PS3 nie ma takiej mozliwości ?
    User removed account
    Level 1  
    Mylagos
    Level 19  
    magnum580 wrote:

A za pośrednictwem PS3 nie ma takiej mozliwości ?

Jest taka możliwość. Wybacz, po prostu umknęła mi na uwadze informacja z pierwszego postu o PS3 :)
    dabz3
    Level 9  
    Witajcie,

Czy Sony KDL 46NX700 ma wbudowany tuner pozwalający oglądać programy z tv naziemnej? Na stronie producent podaje: DVB-T (mpeg2) - ale z tego co wiem naziemna ma mpeg4?

Czy może ktoś potwierdzić?
    Mylagos
    Level 19  
    Oprócz tego co napisał axelakis, w danych technicznych jest taka informacja:
    Code:
    Tuner analogowej telewizji naziemnej    TAK

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (DTT) (MPEG-2)      TAK (DVB-T)

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów)      DVB-C

Zgodność z CI+ (dla obsługiwanych operatorów)        TAK

Tuner telewizyjny HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów)    TAK
    dabz3
    Level 9  
    To super sprawa, dziękuje za odpowiedzi! Pozdrawiam!