Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N97 mini - Nie włącza się (podczas ładowania)

09 Lis 2011 20:52 4454 3
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.
    Otóż dzisiaj gdy moja Nokia rozładowała się podpiąłem ją pod ładowarkę i nie wiem czemu ale nie włącza się. Nie wyświetla się logo NOKIA i nie pokazuje ładującej baterii. Wydaje mi się że telefon ładuje się ponieważ biała dioda to sygnalizuje gdy telefon podłącze pod ładowarkę.
    Gdy odłączę telefon od ładowarki w celu włączenia Nokii telefon nie reaguje. Ekran się nie włącza. Nie ma muzyczki powitalnej oraz tej początkowej wibracji która sygnalizuje że telefon uruchamia się.

W dodatku dziś rano odpadł mi suwak od blokady telefonu ale z tego co wyczytałem na forach to ten suwak nie jest jakimś wielkim problemem. Można go kupić na allegro.

Proszę o podpowiedzi co mogę zrobić aby włączyć nokię. Oddanie jej do naprawy to ostateczne rozwiązanie.

Z góry dziękuje za każdą udzieloną pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wyjmij baterię, wyjmij kartę pamięci jeżeli jest, włóż baterię, podłącz pod ładowarkę na noc, sprawdź rano napięcie baterii i spróbuj włączyć. Jeżeli nadal nie będzie reagował a bateria będzie naładowana możesz spróbować phoenixem w dead phone (jeżeli oczywiście jest to spowodowane oprogramowaniem).
  • Poziom 40  
    Obejrzyj dokładnie płytę pod kątem zalania.
    Uszkodzona może być Avilma lub przetwornica zasilająca Rapa.
  • Poziom 8  
    Telefon zalany NIE był. Tego jestem pewien w 100%

Ech chyba najlepiej będzie jak oddam go do naprawy. Mam tylko nadzieje że nie zapłacę majątku.

Dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich !
    :)