Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłącz./ odłącz. pendriva z gniazda USB wył/ włącz. TV?

Witold5 09 Lis 2011 21:29 4205 6
  • #1 09 Lis 2011 21:29
    Witold5
    Poziom 30  

Troszeczkę odejdę od tematu. Mam pytanie, czy przy podłączaniu lub odłączaniu pendriva z gniazda USB trzeba za każdym razem wyłączać telewizor. Co się uszkodzi jeżeli tego nie zrobię, telewizor, gniazdo USB czy pendriv.

0 6
  • #3 10 Lis 2011 06:30
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Pendrive należy wtykać do pracującego urządzenia i wyciągać także i nic nie powinno się zepsuć ponieważ interfejs został zaprojektowany jako hot plug. Wyjątek stanowi bezpieczne usuwanie sprzętu z systemu komputerowego, aby pendrive mógł dokończyć zapis. Jeśli twój odbiornik telewizyjny wymaga innego postępowania z pendrajwem to będzie uwzględnione w instrukcji obsługi. Obluzowane lub brudne gniazdo usb bywa częstym powodem awarii pendrajwów.

Pozdrawiam

0
  • #4 10 Lis 2011 10:03
    Witold5
    Poziom 30  

Dziękuję za przeniesienie.

Mam dwa TV Samsunga i obydwa mają gniazda USB między innymi do odtwarzania filmów z nośników zewnętrznych. Jeden z nich jest mniejszy lcd full hd (kupiony miesiąc temu właśnie po to). Postępowałem z nim tak jak kolega napisał. Wkładałem i wyjmowałem pamięć przy uruchomionym tv, przez kabel, bo gniazdo jest z tyłu. Pendrive pozostawał na kablu czasem dwa trzy dni. W tym czasie przy oglądaniu programu tv zdarza się co jakiś czas że wyskakuje napis informacyjny o podłączeniu urządzenia pod USB. Usunąłem pendrive. Jednak po jakimś czasie po ponownym podłączeniu telewizor go nie rozpoznał. Wstrzymałem się ze dwa dni i znów jest wszystko dobrze. Jednak pendrive nie pozostawiam już na kablu. Moje pytanie brzmi: czy już się coś psuje i lepiej tv reklamować czy może właśnie objawy są prawidłowe.

0
  • #5 10 Lis 2011 13:15
    egon42
    Poziom 37  

Jaki masz długi ten przewód do pendrive bo też ostatnio zauważyłem je jak mam podłączony pendrive przez przewód to różne cuda się dzieją a jak bezpośrednio to nie ma problemów a przewód ma 3m.

0
  • #6 10 Lis 2011 14:19
    Witold5
    Poziom 30  

Mój przewód ma 1,5m ale pożyczyłem od syna przewód 0,80m, bez zmian. Doszedłem do wniosku, że pendrive nie można zostawiać wpiętego. Na tym dużym TV takich prób nie robiłem, bo gdyby coś nie tak (też nowy chyba o 1,5 miesiąca starszy) koszta byłyby większe.

0
  • #7 03 Sty 2012 20:49
    Witold5
    Poziom 30  

Sprawa się wyjaśniła. Uroki tanich kabli. Rozebrałem jeden wtyk USB i okazało się, że przewody łączone są w podobny sposób jak w bardziej znanych wtykach RJ-45 mianowicie przez wkłucie w przewód. Wystarczyło lekko ścisnąć kombinerkami.

0