Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NETIA No Limits a słaba prędkośc

10 Nov 2011 13:20 2546 5
  • Level 9  
    Witam!

Miesiąc temu założyłem internet z NETIA No Limits.
    Prędkość wynosiła ok 1,1MB. Zadzwoniłem tam dostałem odp. że przez 1 miesiąc będzie taka prędkość... OK. Po miesiącu dzwonie ponownie, zapytali o modem (a posiadałem sagem fast800 e4) i powiedzieli że to wina modemu kazali zamówić NETIA SPOT. Zamówiłem, wczoraj otrzymałem router i podłączyłem. Prędkość nadal 1,1MB. Zadzwoniłem ponownie ( po 30min odebrali ) i dostałem odp. że taki mam kabel i więcej niż 2MB nie pójdzie bo 4,7km od centrali jestem.... zrobiłem zadymę że w afryce mają szybsze łącza i żeby mnie nie wkur. bo 4,7km to nie jest dużo i rozmowa się zmieniła. Powiedział że z jego obliczeń to 5MB pójdzie i że zgłosi awarie i że zadzwonią jak coś zrobią. I tu moja prośba o ocenienie mojego łącza abym miał się na czymś oprzeć jak znowu powiedzą że 1mb max ;]

Dane które posiadam z NETIA SPOT:

Technology: DSL
    Protocol: PPPoA

Connection Speed: 1.32 Mbps Downstream / 0.33 Mbps Upstream
    Connection Duration: 14 hours, 48 minutes
    Maximum Line Rate: 6.70 Mbps Downstream / 0.36 Mbps Upstream
    Noise Margin: 24.40 dB Downstream / 23.50 dB Upstream
    Line Attenuation: 41.90 dB Downstream / 22.60 dB Upstream
    Line Modulation: G.992.5 Annex A

Default Gateway: 195.114.190.151
    DNS Server 62.233.233.233
    87.204.204.204

Dodano po 3 [godziny]:

Rozmawiałem przed chwilą z jakąś babką -.- z NETIA i dostałem odp że na centrali dziś rano ustawili na 6mb ( wczoraj była odp że maxx 1mb! ) a u mnie nadal jest 1mb i powiedziała że mam czekać 24h -.- Nie wiem na co takie robienie w ch**a ludzi...
  • Helpful post
    Level 36  
    Astyn26 wrote:
    więcej niż 2MB nie pójdzie bo 4,7km od centrali jestem.... zrobiłem zadymę że w afryce mają szybsze łącza i żeby mnie nie wkur. bo 4,7km to nie jest dużo
    Na jakiej podstawie sądzisz, że to nie jest dużo?
    Jak widać masz szansę na 2 Mb/s (według rzekomej odległości) o ile linia jest w porządku oraz ~>6 Mb/s (według tłumienia). Router zaś sądzi, że powinno być ~5.5 Mb/s. Zatem powinno być w okolicach 6 Mb/s na granicy możliwości. Jeśli linia nie jest bardzo stabilna to będą kłopoty (Netia zgłosi twoją reklamację do TP, a TP będzie naprawiać).
  • Level 9  
    Zgłoszona awaria i po 11 dniach naprawili.
    Teraz to wygląda tak:

Technologia: DSL
    Protokół: PPPoA
    Szybkość połączenia: 5.66 Mbps Downstream / 0.64 Mbps Upstream
    Czas trwania połączenia: 1 dzień, 14 godziny
    Maksymalna szybkość linii: 5.63 Mbps Downstream / 1.02 Mbps Upstream
    Margines zakłóceń: 7.00 dB Downstream / 6.00 dB Upstream
    Tłumienie linii: 41.60 dB Downstream / 22.40 dB Upstream
    Modulacja linii: G.992.5 Annex A

Dziwi mnie tylko niski margines zakłóceń. Przedtem było 24 dB.
    Czy to wygląda na ok?
  • Level 36  
    Astyn26 wrote:
    Dziwi mnie tylko niski margines zakłóceń. Przedtem było 24 dB.
    Bo synchronizacja znacznie wzrosła (SNR został zużyty na obkładanie tonów bitami do maksimum możliwości).
    Astyn26 wrote:
    Czy to wygląda na ok?
    Synchronizacja w normie dla tego tłumienia. Jednak na upstream Margin nie powinien spaść aż tak drastycznie, ale skoro router jest takim optymistą - 1.02 Mbps to może tylko moc spadła, a nie że wzrosły zakłócenia.
  • Level 2  
    Czy u mnie jest wszystko ok?

Maksymalna szybkość linii: 21.50 Mbps Downstream / 1.26 Mbps Upstream
    Margines zakłóceń: 5.70 dB Downstream / 7.30 dB Upstream
    Tłumienie linii: 17.10 dB Downstream / 9.00 dB Upstream
    Modulacja linii: G.992.5 Annex A
  • Level 2  
    Witam, Mam pytanie dla znających się na temacie. Mam "cudowny " wynalazek NETIASPOT, strasznie rwał poł. konsultowałem sie z Netią i niby coś poprawili ale nie jestem do końca przekonany ponieważ nadal zrywa. poniżej zrzuty przed ich poprawą i po:
    przed poprawą:
    po poprawie:

z tego co ja zauważyłem to zwiększyli margines zakłóceń a zmniejszyli prędkość. i zastanawiam się czy nie powrócić do wcześniejszych ustawień a zmienić modem za swój.