Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat

delliverator 10 Lis 2011 10:53 8979 4
  • #1 10 Lis 2011 10:53
    delliverator
    Poziom 2  

Witam!
    Zepsuła mi sie lodówka firmy Ardo, ale niewiem dokładnie jaki model. dostałem ją od kogoś niedawno i była sprawna, ale z dnia na dzień się zepsuła. Jest podobna do modelu DP 24 SHS przynajmniej ze zdjęć wyszukanych w google, czyli mała zamrażarka u góry, a chłodziarka na dole.
    Zaczelem ja troche rozbierać i sprawdzać napięcie. z tyłu jest taka puszeczka czarna, chyba termik i tam napięcie przechodzi, idzie aż do termostatu w lodówce. Tam w lodówce pod pokrywką jest taka płytka z termostatem i kontaktronem... może to nawaliło?
    prosze o jakąś pomoc!
    zamieszczam jeszcze pare zdjęć
    P.S.
    znalazłem wreszcie jaki to jest model lodówki (DPG 24 SA) i dorzucam nowe zdjęcia

Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat
    Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat

0 4
  • #2 10 Lis 2011 11:06
    kikoch
    Poziom 10  

po pierwsze, czy agregat pracuje? Potem zostaje termik zabezpieczający silnik i termostat chłodziarki.

0
  • #3 10 Lis 2011 11:13
    arewin
    Poziom 21  

Witam,
    Kolego najprawdopodobnie jest uszkodzony termostat elektroniczny powinien być za szybką od podwietlania chłodziarki, możesz go wyjąć, zamienić i sprawdzić w serwisie Ardo. Jest na złączu 4 pinowym za żarówką.

0
  • #4 11 Lis 2011 00:27
    delliverator
    Poziom 2  

Znalazlem kontakt do serwisu ARDO w Krakowie, zobaczymy co oni powiedzą, moze skonczy sie tylko na wymianie termostatu... mam tylko nadzieje ze takie cos nie jest drogie.

0
  • #5 14 Lis 2011 10:52
    delliverator
    Poziom 2  

Dzwoniłem dzisiaj do tego serwisu i gość mnie spławił, był bardzo nie uprzejmy, powiedział że się nieznam na lodówkach i żebym nic tam nie rozbierał... powiedział jeszcze że jak chce to oni przyjadą do mnie i mi naprawią... a ja chciałem tylko przyjechać do nich z tym modułem sterującym do sprawdzenia i ewentualnie wymienić go na nowy, ale sprzedaży części też nie prowadzą.

Dodano po 50 [minuty]:

a powie mi ktoś jak sprawdzić sam agregat czy pracuje?

już sie dowiedziałem jak sprawdzić sam agregat... wystarczy zewrzeć dwa przewody brązowy z białym tak jak na załączonym obrazku :)
    Lodówka ARDO DPG 24 SA jak sprawdzic agregat

Dodam jeszcze że agregat pracuje, a moduł sterujący jest na 100% walnięty, bo badał go pewien znajomy elektronik... podobno padł na nim jakiś procesor, ale nie opłaca się go wymieniać, bo trzeba by go było jeszcze odpowiednio zaprogramować. Lepiej kupić nowy moduł. Tak czy inaczej dzięki wszystkim dobrym ludziom za rady :) pozdrawiam i zamykam temat

0