Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40D6500 odświeżanie tylko 50Hz, a przecież ten tv

10 Lis 2011 10:46 10412 5
  • Poziom 10  
    Witam

To może i ja się podłączę pod temat tego tv.
    Jakiś czas temu zakupiłem ten telewizor i generalnie jestem z niego zadowolony.
    Dziwi mnie tylko jeden fakt. Czemu ciągle pokazuje mi odświeżanie tylko 50Hz, a przecież ten tv ma odświeżanie 200Hz. Mam podłączoną telewizję n. I obojętnie, czy program jest nadawany w HD czy nie i tak zawsze pokaże mi 50Hz. Stąd moje pytanie. Kiedy on używa większego odśnieżania? Czy to moja wina (ustawienia telewizora), czy tak ma być.

Proszę o odpowiedź.

pzdr
    banas

Moderowany przez _PREDATOR_:

Proszę nie 'dopinać' sie do innego tematu, tu jest dział co kupić, a nie porad!
    Wydzielono!

• Poziom 16  
    Każdy pokaże 50Hz.
    Natomiast TV jak ma np 100 , 200 , 400 czy 800 to poprostu dodaje dodatkowe klatki aby poprawić jakość obrazu , typu kontrast , smuzenie , wygładzanie itd . TV na podstawie 2 klatek obecnej i następnej dodaje swoje wygenerowane na ich podtstawie.
    I nie nazywa to się odświeżanie bo to nie CRT. obraz w LCD nie jest nigdy odświeżany bo nigdy nie jest wygaszony ( piksel cały czas jest aktywny ), Ta częstotliwość określa zmianę treści obrazu.
  • Poziom 10  
    czyli z tego co zrozumiałem te 50 HZ jest przez dekoder. A jakbym na nim puścił film w Blu-ray w jakości 1080p to wtedy powinien mi pokazać więcej.

Jeśli tak to dzieki za wyjaśnienie:-)
  • Poziom 16  
    Nie każdy sygnał TV jest jest 50 Hz 1080p posiada 50Hz pełnych obrazów np. taki z Blu-ray.
    Kanały TV Hd nadawane są w 1080i czyli obraz też jest 50Hz ale z przeplotem.
    Znaczy to tyle że są puszczane półobrazy co pozwala zaoszczędzić na bitrate.
    W polsce nikt nie nadaje 1080p wszyscy nadają w 1080i ze względu na koszta transmisji.
    Z BR będzie o tyle lepiej że ma 1080p - będzie lepsza jakość obrazu i mniej szumów.
    A co do samego TV to żaden przez to nie będzie migotał.
    A im więcej ma Hz to ma możliwość lepszej obróbki materiału wejściowego i może polepszyć obraz . Oczywiście różne firmy stosują różne metody obróbki. Ale obraz i tak będzie 50 Hz.
    Natomiast TY w tym czasie 50Hz moze obrobić ( dołozyć klatki ) i to jest właśnie te 100, 200 , 400 , 600 , 800 . W ten sposób poprawia np smużenie obrazu tak charakterystyczne dla LCD. W nowych lepszych modelach smużenia już nie widać.
  • Poziom 10  
    ok, wielkie dzięki za wyjaśnienie:-)