Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani, mobily mikser. Behringer, Soundcraft czy coś innego?

10 Lis 2011 16:27 3384 9
  • Poziom 12  
    Witam!

Szykuję się do zakupu miksera. Ze względu na ograniczone fundusze nie powinien być droższy niż ok 1200 zł. Powinien także mieć gniazda Insert (chcę dwa mikrofony wysłać na kompresor DBX 166XL) i mieć możliwość montażu w racku (ma być zamontowany z kompresowem i odtwarzaczem CD), ponieważ całość często będzie jeździć ze mną po kraju. Bardzo ważne jest też żeby miały potencjometry suwakowe a nie obrotowe do regulacji głośności. Mikser raczej mały: obsługa 2 mikrofonów i podwójnego odtwarzacza CD.
    Uwzględniając te wymogi znalazłem dwa modele:

1) BEHRINGER XENYX 1622 FX
    lub
    2) Soundcraft EPM-6

Skłaniałbym się za Behringerem ze względu na wbudowany procesor
    efektów, który by mi się przydał, ale pytając znajomych nie mają a
    marce dobrego zdania. Może doświadczeni w boju mogliby doradzić co wybrać, lub ewentualnie zaproponować coś innego? Ja nie mam za wiele obycia ze sprzętem estradowym.
    Napotkałem też na marki takie jak Tapco, Alto, czy Mackie, ale nie wiem nić na temat ich jakości. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam serdecznie!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Polecam EPM,a, sam mam, tylko, że większy no i FX.
    Do tego np używkę Berego - procesor DSP1000P (trochę ciężko trafić) ale dobry jest za swoją cenę, no i do RACK'a ;)
    W mikserze trochę wkurzają odległości między gałkami, ale poza tym OK.
  • Poziom 29  
    Bery odpada. EPM miałem bardzo krótko bo byl słaby. Później kopiłem Soundcrafta spiryt live. Podwójny parametryk 16kanałów, świetna maszyna do tego pełny analog, można trafić używane za ok 1500zl. Naparwde warto.
  • Poziom 12  
    Z Soundcraftem miałem trochę styczności i nie narzekałem, ale z Behringeraminic... A jakiś konkretny powód dlaczego nie Behringer? Mała trwałość? Słabe brzmienie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Znalazłem używkę za 570zł BEHRINGER EURORACK UB1622 FX-PRO. Czy wszystkie Euroracki są godne zaufania? Bo ten model wygląda IDENTYCZNIE jak ten Xenyx którego wymieniłem na początku...

Miałem okazję pracować między innymi na Soundcrafcie Spirit M8, więc myślę że ostatecznie zdecyduję się na Spirita M4. Można nowego dostać za 1200zł, więc zmieszczę się w budżecie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    niger_psq -> dozbieraj lub ściągnij sobie z angli. Używany spiryt live naprawdę da sie wyrwać w dobrej cenie to konkret sprzęt...

Nie będę sie rozpisywał co potrafi taki stół,znawcy wiedzą co to jest a pozostali grają na behringerach...

http://www.walkersound.co.uk/PDF/spirit_live4.pdf tu jest manual stołu. Ja swój sprzedałem 2mies temu. Na szczęście został na miejscu poszedł do kumpla.
  • Poziom 12  
    diyManiek jako jedno z kryteriów wyboru było to że mikser musi dać się zapakować w racka 19", także ten live odpada.

dj-MatyAS jednak chyba wolę kupić coś nowego. Używki nie będę w stanie sprawdzić czy czasem połowa "bebechów" nie jest wymieniona, a też trochę zależy mi na czasie.

Pytanie tylko jeszcze czy ten M4 wejdzie mi do case'a 10U? Nie znalazłem większego a nie chcę robić na zamówienie...
  • Poziom 16  
    Nie wejdzie ! Wysokość 10U= 45 cm.. A mikser jest głębszy ok50cm.

Ja posiadam M8 w case , ale posiada mechanizm kątowy (gdzie jest głębszy)..