Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wygląda podłączenie internetu

10 Lis 2011 18:50 3575 30
  • Poziom 10  
    Witam, dzisiaj zamówiłem internet z multimo niedługo powinna przyjść umowa. Umowa zostanie podpisana na moją babcię, która jest oddalona ode mnie o 80m i ma aktywną linie telefoniczną w przeciwieństwie do mnie. Mam zamiar podpiąć się skrętką żelowaną spod jej gniazdka do mojego i u siebie zamontować ruter. Proszę mi opisać czy taka długość skrętki nie spowolni internetu ? Czy w ogóle ten pomysł z takim podłączeniem wypali ? Jakieś rady od was ?
  • Poziom 10  
    Po 1 tamten temat jest o czym inny. Po 2 nic nie wniosłeś do tego tematu.
  • Poziom 17  
    gozdal177 napisał:
    Witam, moja babcia (sąsiad) posiada telefon stacjonarny co równa się aktywna linia telefoniczna. Wpadłem na pomysł żeby zamówić internet na nią, a sam po założeniu go przez firmę, podciągnąć go do siebie do domu ( babcia nie potrzebuje internetu ). Możecie mi dokładnie opisać, jak by to miało wyglądać ? Czyli jakim kablem podciągnąć, czy ruter ma zostać u babci czy u mnie... Chodzi mi o niezbędne informacje, bez których nie podłączę internetu. Z góry dziękuję Wink .
    Czym się on różni od tego powyżej? Problem dalej jest sam tylko inaczej sformuowany.
  • Poziom 10  
    Teraz pytam, czy kabel ( skrętka ) o długości ok. 80m. będzie spowalniał łącze ?
    W tamtym temacie, który jest zamknięty nie dostałem odpowiedzi na to pytanie oraz poprosiłem o wasze rady. Odpowie mi ktoś w końcu na moje pytania ? Czy dalej będziecie się bawić w moderatorów...
  • Poziom 17  
    Jak dobrą skrętkę kupisz to nie będzie.
  • Poziom 10  
    Ok, dzięki ;). Zamówiłem wraz z umową ten ruter tp-link-td-w8901g-router-adsljest to dobre urządzenie ? I jeszcze jedna sprawa : skrętka ( RJ45 ) leci od gniazdka babci do mojego ). Do rutera idzie kabel RJ11, którego w zestawie nie ma, trzeba go w takim razie dokupić ?

Linki do Allegro są niedozwolone, usunąłem. [piterus99]
  • Poziom 39  
    Multimo daje łącze typu ADSL ?
    Ten router będzie u babci czy u ciebie ?
    Kabel telefoniczny powinien być w zestawie
  • Poziom 10  
    Multimo daje internet na łączu tp. Internet jest na babcię, a wszystko jest u mnie, od babci gniazdka leci tylko kabel rj45 do mojego gniazdka ( i mam aktywne łącze ). Będę musiał chyba kupić przelotkę taką.
  • Poziom 39  
    A kto ci powiedział że taka "przelotka" istnieje ?
    Jak babcia ma łącze typu adsl to w domu ma kabel telefoniczny i z tego do modemu/routera idzie kabel telefoniczny i wychodzą sieciowe, jak ten router który kupiłeś ma być u ciebie to on sie w sumie nie nadaje choć zależy jaki modem/router ma babcia u siebie
  • Poziom 10  
    Istnieje taka przelotka. Babcia ma u siebie zwyczajny kabel telefoniczny. Jak u niej kiedyś był internet to do gniazdka tp, w którym było 1 wejście RJ11 (telefoniczne) domontowali taką przelotkę, w której były już 2 wyjścia RJ11 i RJ45 (internet). Jeżeli teraz domontuję taką przelotkę babci i sobie to będę mógł puścić kabel od gniazdka do gniazdka i wtedy od mojego gniazdka można by było puścić kabel telefoniczny do routera.
  • Poziom 39  
    Ty w wcale nie masz pojęcia o czym piszesz, u babci jest modem czy nie ?
  • Poziom 10  
    Router będzie u mnie. Od babci będzie tylko leciał kabel po to żebym to i ja miał aktywne łącze.
  • Poziom 39  
    Wiec podejrzewam że masz internet po kablu sieciowym bezpośrednio z serwera czy routera usługodawcy bo tobie przychodzi tylko kabel sieciowy do domu lub neta masz po kablu telefonicznym ale do domu już przyprowadzili ci skrętkę z skrzynki, tak czy siak jesli podłączenie kabla sieciowego do switcha tplinka i wyłączenie dhcp w nim nie pomoże to potrzebny ci inny router
  • Poziom 10  
    Ja mam teraz radiówkę. Babcia jest okablowana w tp ja kiedyś też byłem tylko juz nie mam telefonu. Ja chce mieć tylko aktywną linię telefoniczną, którą podciągnę od babci. Internet będzie tylko mój tak jakby umowa była na mnie.
  • Poziom 39  
    Teraz każdy operator może korzystać z łącz TP ale nie znaczy ze to będzie tego samego typu internet jak miałeś w tp
    Czy ty odróżniasz linie telefoniczna od sieciowej ?
    Do siebie masz ciągnąc kabel sieciowy nie telefoniczny z reszta z tego co zrozumiałem internet masz po kablu sieciowym
  • Poziom 10  
    Tak, telefoniczny to z końcówką RJ11 a sieciowy to RJ45. Ciągnę od babci kabel sieciowy.
  • Poziom 39  
    Wiec podłącz go do switcha routera czyli gniazda LAN i wyłącz DHCP w routerze logując sie na niego, teoretycznie powinno zadziałać jak serwer operatora już ci daje ustawienia DHCP, jak nie kup odpowiedni router bo to co kupiłeś nie jest pod twoją siec
  • Poziom 10  
    Ja chce ten kabel podłączyć pod gniazdko a wyjściem telefonicznym podłączyć do routera.
  • Poziom 10  
    Dlaczego nie ? W ten sposób tylko przedłużam aktywną linię pod siebie i u siebie zakładam internet.
  • Poziom 17  
    gozdal177 napisał:
    Dlaczego nie ? W ten sposób tylko przedłużam aktywną linię pod siebie i u siebie zakładam internet.

Skoro wiesz lepiej to po co ta dyskusja?
  • Poziom 39  
    gozdal177 napisał:

No nie da się, nie dość że jest różnica w żyłach to jeszcze telefoniczny kabel to analogowy, a sieciowy to cyfrówka

Wytłumacz mi jedno skoro do babci wchodzi internet w formie kabla sieciowego, ciągniesz kabel sieciowy do siebie to po jakiego grzyba ci kabel telefoniczny u ciebie ?
  • Poziom 10  
    każdy tutaj pisze co innego, więc może ktoś mi prosto wytłumaczy jakie będzie najlepsze wyjście.
  • Poziom 39  
    No to ci napisałem jakie jest najlepsze wyjście
  • Poziom 10  
    babci nie ma internetu, ma tylko aktywną linię telefoniczną ja chce podciągnąć tą linie tak abym i ja ją miał i u siebie założyć interne.
  • Poziom 39  
    No to już wszystko wiadomo...
    gozdal177 napisał:
    Mam zamiar podpiąć się skrętką żelowaną spod jej gniazdka do mojego i u siebie zamontować ruter.

No to ciągniesz kabel telefoniczny, skrętka to kabel sieciowy

Długość linii liczy się od centralki nie od gniazdka, no chyba ze masz kiepskie kable i daleko centralkę to każdy metr może się liczyć

I ciągnij kabel tak aby się nie zorientowali bo za to masz kare i to nie małą
  • Poziom 10  
    Rozumiem. Centrali? Chodzi o tą puszkę czy skrzynkę ?
  • Poziom 39  
    Chodzi o centralkę telefoniczną
    Po podłączeniu internetu przekonasz sie czy internet jest stabilny, jaka ma jakość łącza, jak daleko jest centralka, można to wyczytać z routera
  • Moderator - Sieci, Internet
    Chodzi o koncentrator linii abonenckich (DSLAM) czyli taka "większa skrzynka" ;)

Jak wygląda podłączenie internetu
    Materiał kolegi Elprofesional.