Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon stacjonarny przez VOIP - koszt przekierowania na telefon komórkowy

kibix 10 Lis 2011 19:27 12630 6
  • #1 10 Lis 2011 19:27
    kibix
    Poziom 8  

Witam
    Chce zrezygnować z telefonu stacjonarnego z Netii ale mieć aktywny numer żeby przekierowywać wszystkie połączenia na mój numer komórkowy. Czy da się to zrobić tanim kosztem? Czytałem że jest to możliwe poprzez voip ale czy będe płacił podwójnie wtedy za rozmowy przekierowane?
    Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.

• #2 10 Lis 2011 21:33
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Oczywiście , że operator VoIP będzie pobierał opłatę za przekierowanie, ale raz.

• #3 11 Lis 2011 09:38
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 11 Lis 2011 16:34
    kibix
    Poziom 8  

30 gr za minutę to dość sporo wyjdzie. Ile kosztuje najtańsza bramka voip, która będzie w miare działać? W Plusie można wziąść telefon stacjonarny ale to także 30 zł na miesiąc. Jest jakaś jeszcze alternatywa?+

• #5 11 Lis 2011 18:04
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 10 Sty 2012 20:54
    Haniaho
    Poziom 9  

W ofercie FUNPACK HD TP S.A. możesz mieć Vopia z możliwością darmowych rozmów na numery stacjonarne, internet do 20 Mbs i telewizję (a to wszytko "po kablu") w bardzo atrakcyjnej cenie. Przekierowania połączeń, o które chodziło, oczywiście działają.

Jeśli masz telefon w Orange myślę, że warto się zainteresować.

Zachęcam do kontaktu przez Prywatne Wiadomości.

Jestem Konsultantką Handlową TP.

• #7 16 Sty 2012 19:25
    hentel
    Poziom 11  

Witam Kolegę kibix,

Po pierwsze to należy przenieść numer do operatora VoIP gdzie koszt utrzymania
    numeru będzie przez Kolegę kibix akceptowalny lub równy "0"
    (są takie oferty)

Po drugie nabyć skrzynkę łączącą w sobie dwa media: GSM i VoIP.

Pan google.pl tutaj się kłania gdyż podanie linku mogło by się spotkać ze znamionami kryptoreklamy. (Jeśli nie będzie przeciwwskazań od Szanownych Kolegów Moderatorów to z dziką rozkoszą podam wszystkie dane dotyczące producentów, modelu, dystrybutorów)

Jest tego mnóstwo.

Po trzecie włożyć do skrzyneczki kartę SIM (proponuję znaleźć ofertę pozwalającą na generowanie z sieci GSM połączeń na posiadany przy sobie telefon GSM w kosztach akceptowalnych dla Kolegi kibix (równych "0" nie należy szukać gdyż takich nie ma)

Po czwarte skonfigurować odpowiednio skrzyneczkę.

Po piąte cieszyć się z sukcesu osiągniętego na podstawie rad otrzymanych na forum.elektroda.pl ;)

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest centrala telefoniczna, którą podpowiadał Kolega R-MIK ale to jest inwestycja sporo bliska w tym przypadku niemal 2,2k netto
    Ale wówczas mamy taki szereg informacji nam przydatnych w powyższym modelu, że chyba nic nie będzie w stanie zaspokoić funkcjonalności o których się nawet nie wypowiadam teraz, gdyż jeśli będzie zainteresowanie tematem to postaram się na forum aspekty rozwinąć.

Osobiście z racji skrzywienia zawodowego posiadam centralę gdzie na pokładzie są 4 karty SIM. Pewnie pojawi się pytanie w jakim celu cztery? Otóż sprawa jest prosta. Każdy z dużych operatorów oferuje połączenia do swojej sieci w ramach abonamentu plus dodatkowa usługa w niemal nieograniczonej ilości minut.
    Pewnie zostanę zainteresowany usługą z sieci pewnego mvno gdzie za 0,25k jest nielimitowana ilość połączeń do wszystkich operatorów ;) Owszem jest taka możliwość ale jakoś mi się to nie bilansuje z moich analiz wynika :) A częstokroć jest tak, że wymagany jest dostęp w jednym czasie do kilku połączeń on line i wówczas cały misterny plan bierze w łeb ;) Jest też na wspomnianej centrali translacja VoIP z zasobem 130 DDI (po co tyle, bo tak, bo lubię mieć wieści jaki jest odzew z publikacji ;) Jedna linia analogowa z TP do kontaktu z Blue Line a tak dla nie generowania kosztów połączeń, których wykonywanych jest kilkaset minut miesięcznie ;) Oraz łączność modemem z centralami moich Szanownych Klientów, którzy jeszcze nie zmigrowali do ostatnich zdobyczy techniki ;)

Przepraszam za przepastną wypowiedź, ale ja tak prosto z serca ;)

No i żeby pomóc, jeśli nie teraz to może komuś w przyszłości.

Z Poważaniem

hentel