Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki migomat głównie do spawania aluminium.

10 Lis 2011 20:51 13397 10
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam pytanie wiążące się z zakupem spawarki a konkretniej migomatu z naciskiem do spawania aluminium i co gorsza na 230V, nie mam możliwości podłączenia do siły. Obecnie stosuję maksymalne obciążenie wahające się w granicach 140-150A jednorazowo przez kilka minut. Praca nominalna jest w granicach 110A, również przez kilka minut z przerwami więc na 230V powinno wystarczyć.
    Proszę nie pisać mi o tig-u ponieważ nim nie jestem zainteresowany, fakt jakość wyglądu spoiny jest inna ale na tym aż tak mi nie zależy. Nie będą to wykonywane elementy, w których występuje ciśnienie. Zależy mi na szybkim spawaniu nie precyzyjnym ale z wtapianiem od samego początku. Czy jest coś takiego jak hot start w migomatach? Który się właśnie do tego przyczynia. Obecnie działałem na spawarce, która miała możliwość spawania aluminium, z której po w miarę dojściu do wprawy spawy wychodziły ale dopiero po rozgrzaniu materiału. Sam początek spawu nie był zadowalający (garb niewtopionego spoiwa). Prosiłbym Was o wsparcie w tej kwestii, na chwilę obecną nie jestem w stanie określić ceny ponieważ chciałbym się zaznajomić z urządzeniami.
  • Poziom 26  
    Witam . Kolego rozejrzyj się za migiem z inwertorowym źródłem i dodatkowo z funkcją pulsu. I jeszcze jedno . Ile chcesz wydać na miga ?. Tak na szybko Link .
  • Poziom 29  
    Kolego ,sam sobie odpowiadasz na podstawowe pytania !!! .:Metody spawania. Obecnie dominują metody spawania łukowego w osłonie gazu, przede wszystkim MIG oraz TIG. Przy spawaniu metodami TIG oraz MIG w charakterze gazu osłonowego stosuje się argon (Ar) i hel (He). Kolegi drążenie tematu to ...trochę "naginanie" owych technik. !!!.
  • Poziom 10  
    krys06 napisał:
    Kolego ,sam sobie odpowiadasz na podstawowe pytania !!! .:Metody spawania. Obecnie dominują metody spawania łukowego w osłonie gazu, przede wszystkim MIG oraz TIG. Przy spawaniu metodami TIG oraz MIG w charakterze gazu osłonowego stosuje się argon (Ar) i hel (He). Kolegi drążenie tematu to ...trochę "naginanie" owych technik. !!!.

Kolego krys06, wybacz ale Twój post ma się trochę nijak do mojego pytania. Wnioskuję, że nie przeczytałeś wątku a poleciałeś po łepkach. Napisałem, że już spawałem aluminium wiec uświadamianie mnie, że stosuje się do tego argon jest nie na miejscu. Jak to ująłeś sam sobie odpowiadam na podstawowe pytania, może dlatego że to i inne fora przeleciałem w wzdłuż i wszerz a teraz szukam wsparcia by niepotrzebnie pieniędzy nie wtopić. Zerknij na odpowiedź kolegi archanoid, krótko, zwięźle i co najważniejsze na temat.

Kolego archanoid, ciężko mi się określić jaką kwotę mogę przeznaczyć. Wiadomo im taniej tym lepiej ale jeśli zajdzie potrzeba to i 10k mogę bądź będę zmuszony na to przeznaczyć a urządzenie z linka z opisu wygląda na bardzo sympatyczne. Czy możesz mi jeszcze po krótce rozwinąć o co chodzi "...z inwertorowym źródłem..."?
  • Poziom 26  
    Witam. Pokrótce opisując źródło inwertorowe to źródło oparte na nowoczesnych podzespołach pracujących na wyższych częstotliwościach . Tym samym mające większą sprawność i lepsze parametry spawania , większe możliwości w kształtowaniu charakterystyki źródła.
  • Poziom 21  
    Kolego musisz jeszcze trochę napisać na temat obciążenia cyklem pracy, oraz grubości spawanych przedmiotów. Jednym z przykładowych urządzeń może być TELWIN TECHNOMIG 225 PULSE z uchwytem SPOOL GUN. Bardzo dobre urządzenie do blacharki samochodowej. Tym bardziej że obsługuje lutospawanie. Za to zupełnie nie nadaje się do cyklu produkcyjnego.
  • Poziom 10  
    Spawane elementy są przeważnie grubości 1,5 mm (piszę o aluminium ponieważ na to jest główny nacisk), cykl pracy w przybliżeniu przedstawia się następująco, położenie spawu na odcinku około 5cm następnie krótka przerwa i ponowne spawanie, taki cykl trwa około godziny. Następnie dłuższa przerwa i tak od nowa przez jakieś dwie trzy godziny. Natomiast spawanie grubszych 5-6 mm elementów odbywa się jednorazowo poprzez nałożenie spawu na czterech odcinkach długości około 10cm. Urządzenie nie będzie używane w przemyśle gdzie jego praca kończyłaby się po 8 lub więcej godzinach. Obecnie używam tego urządzenia: http://www.nuair.pl/index.php?strona=news&lan...%F3%B3automat+spawalniczy+170A/1513.html#prod
    i pod względem pracy jest wystarczające ale niestety zachodzi potrzeba wymiany na coś bardziej precyzyjnego, profesjonalnego. Podany TELWIN TECHNOMIG 225 PULSE jest także godny uwagi ze względu na możliwość łączenia blach ocynkowanych.
  • Poziom 26  
    Witam. Jeśli chcesz spawać aluminium i mówisz o spawaniu blach ocynkowanych to rozejrzał bym się na twoim miejscu za sprzętem z funkcją puls i lutospawania.
  • Poziom 10  
    Koledzy potrzebuje migomatu do spawania felg aluminiowych i wypełnianiu ubytków co polecacie w tej dziedzinie?
  • Poziom 10  
    Z mojego punktu widzenia, rozglądałem się za urządzeniami z hot startem (nawet kolega z forum przesłał mi ofertę za którą dziękuję ponieważ nie miałem czasu nawet odpisać), który jest mi potrzebny do spawania aluminium ale w sprzętach do 10000 po wnikliwszej analizie go nie było dla metody spawania tig ac, więc odpuściłem sobie temat miga i trzeba przejść na tiga. Jeśli do naprawy felg to mig powinien być spoko bo i tak później będzie obrabiana. Aluminium to cholerstwo, które potrzebuje większego grzania na początku a migiem tego nie zrobisz w przedziale cenowym jakim ja dysponowałem czyli do 10000.