Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodziarko-zamrażarka Electrolux ENB 35300

Garabasz 10 Nov 2011 20:52 3257 2
    Garabasz
    Level 11  
    Witam

od jakiegoś czasu mam problem z lodówką mianowicie co jakieś dwa tygodnie w chłodziarce robi się ciepło natomiast zamrażarka pracuje prawidłowo (-20). Wentylator pracuje, lodówka co jakiś czas się wyłącza czyli wydaje się że wszystko działa prawidłowo. Zauważyłem, że za każdym razem parownik jest cały zaszroniony tak jak by w ogóle nie działała grzałka do rozmrażania parownika, w miseczce na agregacie susza. Co może być uszkodzone w takim przypadku grzałka? może jakiś termostat? Z tyłu lodówki mam dwie kostki sprawdzam omomierzem i na jednej mam około 580 ohm, podłączając na krótko słyszę jak załącza się wentylator natomiast na drugiej kostce nie ma żadnego oporu, wszystko wskazywało by na uszkodzoną grzałkę bo normalnie sprawna powinna też mieć jakiś opór z tym, że wyczytałem że w szereg grzałki wpięty jest jakiś termostat więc może dlatego obwód się nie zamyka. Prośba o pomoc czy da się to jakoś sprawdzić co jest faktycznie uszkodzone, może coś źle robię a może da się coś podłączyć na krótko aby sprawdzić która cześć szwankuje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    Garabasz
    Level 11  
    Ufff... termostat kupiony i wymieniony.

Dla tych co w przyszłości dotknie ten problem a wcześniej czy później tak się może stać bo niestety w tych modelach i pewnie każdym innym no frost jest takie samo rozwiązanie. Mianowicie w szereg z grzałką włączony jest jeszcze elektroniczny termostat który niestety bardzo często ulega uszkodzeniom. Takie rozwiązanie utrudnia zlokalizowanie gdzie dokładnie jest problem bo nie można bezpośrednio zmierzyć rezystancji grzałki. Aby się do niego dostać trzeba zdemontować w komorze zamrażarki parownik (tak to się chyba nazywa) do którego są przyczepione dwie kostki to właśnie ten badziew, wymiana rozwiązuje problem.

Dziękuję wszystkim za pomoc.