Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6500s dziwne kolory na wyświetlaczu / jak myć aby nie uszkodzić mikrofonu

Balzat 10 Nov 2011 21:20 2361 5
    Balzat
    Level 14  
    Co się z telefonem działo wcześniej nie mam pojęcia, wyświetla jak na zdjęciu poniżej.

Nokia 6500s dziwne kolory na wyświetlaczu / jak myć aby nie uszkodzić mikrofonu

na drugim ekranie wyświetla tak samo, na wyjściu TV obraz jest ok.
    Na moje taśma do wymiany

Chciałem telefon wymyć w wanience ultradźwiękowej ale wiem że wanienka psuje mikrofony cyfrowe który w tym telefonie jest wlutowany w płytę.
    Czy jeśli zakleję mikrofon taśmą (mam dobrze trzymającą taśmę) to jest szansa że go nie uszkodzę?
    Albo czy istnieje jakiś inny sposób na zabezpieczenie mikrofonu?
    Chciał bym uniknąć jego wylutowywania.
  • Helpful post
    tele_sim
    Level 33  
    Mi się wydaje że nie ma sposobu by zakryć. Możesz spróbować umyć go bez wanienki.
    Ps piszesz
    Balzat wrote:
    Na moje taśma do wymiany
    więc podłóż i może obędzie się bez mycia.
  • Helpful post
    wsza_18
    Level 15  
    Taśma taśma na 100% w tym tygodniu robiłem 3 takie telefony we wszystkich powodem usterki była taśma, a jak z kimś prowadzisz rozmowe dobrze słychać rozmówcę??
    pawulon1111
    Level 16  
    Sam dałeś sobie odpowiedz.
    Jeżeli na innym wyświetlaczu jest to samo to do wymiany taśma.
    Balzat
    Level 14  
    Rozmów nie wykonywałem ponieważ telefon ma sim-locka najprawdopodobniej na Orange UK (piszę najprawdopodobniej bo tak wynika z kodu wersji z nalepki pod baterią), za to nagrywałem dźwięk dyktafonem i wszystko słychać dobrze i wyraźnie.
    Dziś jeszcze zauważyłem że gdy włączam kamerę nie ma obrazu z niej i po chwili wyświetla się komunikat "camera on stand by" ale myślę że to też wina taśmy, kamerę podmieniałem ale bez żadnego efektu.

Mam jeszcze pytanie, jak rozpoznać na Allegro kto sprzedaje oryginalne taśmy a kto podróbki?
    Pytam ponieważ na niektórych aukcjach taśmy sprzedawane jako oryginalne wyglądają dziwnie i znacznie się różnią kolorem i oznaczeniami od mojej.

Co do uszkodzenia taśmy wolałem się spytać ponieważ nie zajmuje się telefonami na co dzień a wydaje mi się że taki efekt może również powodować uszkodzenie na płycie głównej a podmiana wyświetlacza wyklucza jedynie uszkodzenie samego wyświetlacza i nie potwierdza 100% sprawności płyty.

Przy okazji zapytam jeszcze o sim-locka, z tego co się orientuję nie ma jeszcze żadnych domowych sposobów na jego usunięcie? (domowych - bez posiadania box'ów itp)
    I ile kosztuje zdjęcie sim-locka z tego modelu? Jeśli 20 zł to nawet nie będę się zastanawiać nad pójściem do magicznej budki GSM.
    Balzat
    Level 14  
    Uszkodzona była taśma