Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korektor - Diora FS 502. Czy można coś zrobić z tym korektorem?

07 Gru 2004 17:52 1442 3
  • Poziom 10  
    Witam

Mam następujące pytanie:

Jako,że nie stać mnie na nowy sprzęt po wymianie wzmacniacza Diora WS 504 , z którego byłem bardzo zadowolony ( odmówił współpracy już na dobre jednak ) zdecydowałem się na leciwy wzmacniacz Technics SU-V560. Wszystko gra pięknie również bez korektora , którego dla dobrego dźwięku wymagał wzmacniacz Diory. Brakuje mi jednak kilku dźwiękowych smaczków hmm tonów. Jako,że został mi dość bezużyteczny teraz korektor graficzny Diora FS 502 chciałbym coś z nim zrobić. Jego wartość rynkowa jest zbyt niska by myśleć o korektorze Technicsa a może da się go jakoś jeszcze wykorzystać? Problem w tym ,że w/w korektor był zasilany starym 6cio igłowym ( pinowym?) kablem ,który podłączałem do wzmacniacza Diory. Czy można zrobić cokolwiek z tym korektorem Diora? Wbudować zasilacz...nie wiem ( w środku pustka - dużo miejsca ) ...żeby to działało, czy szkoda zachodu i lepiej zbierać na korektor Technicsa?

Byłbym wdzięczny o jakąkolwiek radę, a ,że jestem początkujący udam się z nimi do kogoś kto się zna...

Mam nadzieję,że nie zanudziłem:)

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Można dorbić zasilanie do korektora, jednak ja doradzałbym wykorzystać do tego zasilacz Technicsa, bo prawdopodobnie będziesz musiał dorobić w nim gniazda we-wy do korektora aby wykorzystać jego wszystkie wejścia.
  • Poziom 16  
    Jesli podalbys napiecia zasilania korektora moznaby pomyslec nad sprytnym zasilaczem.pozdrrawiam
  • Poziom 11  
    Ja myślę że przydało by się tam dorobić zasilanie włożyć trafo z mostkiem prostowniczym i stabilizatorem lub paroma stabilizatorami tylko jakimi to jest pytanie na które nie udzielę odpowiedzi ponieważ sam bym to chciał wiedzieć bo właśnie kupiłem na allegro taki korektor diory FS502 tylko właśnie nie wiedziałem że on jest zasilany ze wzmacniacza . Dlatego też przydał by się jakiś schemat jakie dać tam napięcie .