Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złącza w starym telewizorze SHARP

paweł 666 11 Lis 2011 12:51 3099 6
  • #1 11 Lis 2011 12:51
    paweł 666
    Poziom 2  

Witam. Mam w domu stary telewizor SHARP i chciałbym do niego podłączyć odtwarzacz DVD. Niestety, poza wyjściem antenowym sprzęt ma jakieś dziwne wejście VIDEO IN oraz AUDIO IN. Nie mam pojęcia jakiej przejściówki do tego użyć, nie znam nawet nazw takiego kabla. Poniżej zdjęcie panelu z tyłu telewizora.
    Złącza w starym telewizorze SHARP Złącza w starym telewizorze SHARP
    Czy jest szansa aby podpiąć DVD do czegoś takiego, a jeśli tak, to jak to zrobić? DVD ma wyjście SCART oraz przejściówkę na trzy cinche. Liczę na odpowiedź.

0 6
  • #3 11 Lis 2011 17:04
    bodziom257
    Poziom 21  

Przejściówka z euro/scart na 3xcinch i podłączasz odpowiednio wg kolorów wejść. Przy przejściówce żółty to wideo, biały i czerwony to dźwięk lewy i prawy kanał

0
  • #4 11 Lis 2011 19:34
    paweł 666
    Poziom 2  

duczka: Na pewno podpinać to przez 3 cinch? Bo jeden cinch w telewizorze ma oznaczenie Audio IN, a drugi Audio OUT, więc według mnie wystarczyłoby podpiąć kabelkiem 2x cinch (taki mam w domu nawet) - do Video IN mam dać tę przejściówkę, a potem podłączyć DVD video do przejściówki a audio do audio in, audio out zostawiać bez niczego. Czy dobra będzie taka przejściówka?
    bodziom257: Przejściówkę scart -> 3 cinch mam (napisałem to), poza tym zobacz na fotkę i spróbuj cincha podpiąć w ten wtyk który jest w telewizorze...

0
  • Pomocny post
    #5 11 Lis 2011 19:52
    Pablo1964
    Moderator

Telewizor z pewnością jest monofoniczny, ma więc jedno wejście audio in. Musisz użyć splittera 2 x chinch -> chinch, są dostępne na rynku. Wejście video jest w standardzie BNC, kiedyś był to standard w telewizorach produkcji japońskiej. Musisz użyć przejściówkę chinch/BNC.

0
  • Pomocny post
    #6 11 Lis 2011 21:52
    duczka

Poziom 24  

Tak, ta przejściówka co pokazałeś jest dobra, przepraszam moje przeoczenie z tym tymi trzema cinch-ami, możesz podłączyć tylko jeden kanał fonni bo to jak napisał Pablo1964 odbiornik monofoniczny.

0
  • #7 12 Lis 2011 22:30
    paweł 666
    Poziom 2  

Okej, przejściówka kupiona, telewizor chodzi jak powinien, dzięki wielkie za pomoc :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo