Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie pilota Lampart HT-3

Tomek_mt121 11 Nov 2011 12:57 7903 4
Metalwork
    Tomek_mt121
    Level 9  
    Witam. Mam problem z zaprogramowaniem drugiego pilota do bramy skrzydłowej z napędem Proteco. Nie posiadam instrukcji, na centralce nie ma żadnych napisów a instalator nieosiągalny. Posiadam jeden działający pilot , na płytce jest napis Lampart HT-3. Automatyka ta zamontowana była 5 lat temu.
    https://obrazki.elektroda.pl/1019422000_1321012569.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/9863627700_1321012572.jpg
  • Metalwork
    mikus1982
    User under supervision
    Zdejmij obudowę.Do płyty głownej - sterownika pod kątem prostem powinno być przylutowane radio - odbiornik pilotów -prostopadle mała płytka.Jest na niej dioda led? W starszych jest dioda a w młodszych nowszych już buzzer, który jest po to aby nie zdjemowac obudowy do wpisania pilota.Sprawdź jak jest dioda to tez dobrze. Na starym pilocie wciśnij oba guziki jednocześnie naraz dioda powinna sie zapalić lub buzzer bedzie piszczał wtedy puszczasz je a w nowym zaraz potem wybierasz guzik ktorym chcesz sterować bramą i wciskasz go na ok 2 seks. Czekasz chwile i próbujesz otwierać bramę nowym pilotem.Jeśli nie wyjdzie próbuj do bólu. A jeśli chcesz części lub piloty zapytaj na pw.Mam tego trochę - nowe.Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

A pilot to raczej HT -2
    .
  • Metalwork
    Tomek_mt121
    Level 9  
    Witam ponownie. Wszystko się zgadza, zapala się czerwona dioda na radiu zaraz potem wciskam guzik na nowym pilocie na 2 sek, po chwili czerwona dioda mruga dwa razy i gaśnie. Próbowałem kilkadziesiąt razy i nie udało się go zaprogramować. Na płytce działającego pilota jest wyraźny napis Lampart HT-3, natomiast nowy pilot to FAAC 433,92 Mhz. Może tu tkwi problem?
    mikus1982
    User under supervision
    Bo nie podałeś od razu jakiego pilota masz tego niewpisanego. Faac to Faac a Lampart to Lampart.Nie wpiszesz Faac a do Lamparta bo Lampart chodzi na 315Mhz bodajże.
    Elge
    Level 11  
    -Mam pytanie - czy pilot lampart HT.2 jest stałokodowy czy zmiennokodowy?