Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku

mlawi 14 Gru 2016 20:38 65601 237
    rafniem
    Poziom 7  
    Witam

Chce zalozyc nowa sluchawke w mieszkaniu. Niestety nie mam starej, juz od dawna.
    System (albo przynajmniej klawiatura na dole) to Proel KDC 1803 jak w zalaczniku.
    W domu mam przewod 4-zylowy.

Prosze o pomoc jaki unifon tu sie nadaje i jak to ewentualnie podlaczyc.
    Szczerze na poczatku kupilem unifon analogowy 4,5,6 zylowy. Ale doczytalem ze to cyfrowa centrala wiec kupilem tez cyfrowy 2 zylowy. Jeden oddam (ale jesli bedzie trzeba to obydwa)

Wielkie Dzieki
    Pozdrawiam
    Rafal
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    g0rky
    Poziom 2  
    Podepnę się do tematu, choć widzę że ostatnio brak odpowiedzi, może ktoś jednak zobaczy znajomy domofon.
    Dopiero co wprowadziłem się i domofon otwiera drzwi i dzwoni, jednak czasem nie słyszę przez słuchawkę.
    Na pewno jest uszkodzony (bo jest cały połamany) i chcę go wymienić.
    Pytanie, czy dobrze jest podpięty? Jeśli tak, czy mam szukać 2 żyłowego, czy mogę jakikolwiek podpiąć w ten sposób?

Załączam foto u mnie i na dole w klatce.

Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku20170120_1..803.jpg Download (1.14 MB)
    Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku20170120_1..116.jpg Download (1.14 MB)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    domojoo
    Poziom 4  
    dawhyp napisał:
    Witam.

. Jakie unifony będą pasować do instalacji 6-żyłowej (którą można zobaczyć na zdjęciach) i jakie modele/marki polecacie?

Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku
    Polecam Cyfral Smart-5p,Wekta tk-6

Dodano po 7 [minuty]:

g0rky napisał:

Pytanie, czy dobrze jest podpięty? Jeśli tak, czy mam szukać 2 żyłowego, czy mogę jakikolwiek podpiąć w ten sposób?

Załączam foto u mnie i na dole w klatce.

Dobrze podłączony.Dobre unifony to:Cyfral MAC analogowy dwuprzewodowy,Cyfral Smart analagowy dwuprzewodowy,Cyfral Slim analogowy dwuprzewodowy,Urmet 1131/cy-u
    wozny222
    Poziom 1  
    Siema. Posiadam unifon Codi APS-513 z klawiaturą i chciałbym go wymienić na inny unifon, który będzie działał z domofonem Codi. Interesuje Mnie zwykły unifon, bez klawiatury, bo i tak jej nie używam, a bardziej będzie mi przydatna regulacja dzwonka itp. Poniżej zdjęcia unifonu i domofonu. P.S. Podłączony jest za pomocą kostki z 2 kablami (niebieski i biały).
    Pozdro

romcol
    Poziom 9  
    Witam
    Potrzebuję pomocy w wskazówek chce wymienić słuchawkę w mieszkaniu na nową.

Posiadam taką słuchawkę Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku

Proszę o wskazówki co za co odpowiada, jak podłączyć
    Chcę kupić słuchawkę Wekta UNIFON TK-6. Czy taka może być ?
    domojoo
    Poziom 4  
    romcol napisał:
    Posiadam taką słuchawkę Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku
    Proszę o wskazówki co za co odpowiada, jak podłączyć
    Chcę kupić słuchawkę Wekta UNIFON TK-6. Czy taka może być ?

Oczywiście,że może być Wekta tk-6.To powinna być Tesla,ale nie mam pewności.W załączniku masz tabelkę jak to wszystko podłączyć.Nazwa producenta powinna być widoczna po odkręceniu unifonu ze ściany.(tylna ścianka)
    Załączniki:
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Twój stary unifon to Tesla i ma następujące wyprowadzenia:

1 - przycisk
    2 - mikrofon
    3 - masa
    4 - wywołanie
    5 - przycisk
    6 - słuchawka

Wekta TK6 ma kolejno:

1 - wywołanie
    2 - masa
    3 - słuchawka
    4 - mikrofon
    5 - przycisk
    6 - przycisk

Zworki muszą być zdjęte.
    alter25
    Poziom 1  
    Witam,

Mam wielką prośbę o identyfikację unifonu i wskazanie jakiegoś, który będzie pasował do instalacji.
    Ten został uszkodzony podczas remontu. Nie ma na nim żadnych danych pozwalających na identyfikację. Na szczęście podłączenie się zachowało takie jakim było wówczas, gdy działał.
    Pozdrawiam
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Podaj jakie tam są kolejno kolory kabelków, to powiem ci jak podłączyć. Trudno nazwać mi te blade. Dostosuję się do twojego nazewnictwa.
    Poza tym stary unifon masz pokazany do "góry nogami".
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    W takim razie podpowiadam co masz od góry:

4 - mikrofon - MIC (zżółknieta szarość)
    6 - masa - MASA (żółty)
    5 - słuchawka - SPK (niebieski)
    3 - wywołanie - RING (zielony jasny)
    Z - zamek - SW1 (brąz)
    Z - zamek - SW2 (zgniła zieleń)

Wszystkie trzy zworki (ZW1, ZW2 i ZW3) mają być zdjęte. (Na zdjęciu widać, że ZW1 i ZW2 są już zdjęte, zatem koniecznie zdejmij też zworkę ZW3). Powodzenia! :D
    miss_venus
    Poziom 2  
    Witam Wszystkich,
    poszukuję pomocy z wymianą słuchawki domofonu. W związku z tym, że słuchawka jest bardzo stara, nie da się jej wyłączyć, a miejscowe obszczymury wydzwaniają nocami do ludzi, żeby się dostać do klatki. Zamiast psuć sobie nerwy i dawać w mordę, wolę wymienić słuchawkę na nowszy model :-). Moja obecna słuchawka wygląda tak:
    Wygląda na to, że jest to analog 6-przewodowy, ale podłączonych jest 5 przewodów? (myślę tylko, ponieważ nie znam się kompletnie)
    Na płytce pisze AKME - ŁÓDŹ, nie ma innego oznaczenia, więc nie wiem, co to za marka.
    Wynalazłam na allegro taką słuchawkę: ok, mój link nie wchodzi, bo jestem zbyt nowa, żeby móc je dodawać, w każdym razie można wkleić w allegro jego nazwę: Domofon Słuchawka UNIFON MIWI URMET 1140/1 SIGNO
    Nada się?
    A może polecicie coś innego, zgrabnego, co da się wyłączyć na noc i ewentualnie wyciszyć?
    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Roksana
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Twoja instalacja jest 5 żyłowa.

biały - mikrofon
    brązowy - wywołanie
    zielony - słuchawka
    niebieski - masa
    czerwony - zamek

Aby wyłączać na noc dzwonek trzeba odłączać na ten czas brązowy kabelek. Wystarczy zamontować mały wyłącznik na jego drodze.

Możesz tez zakupić dowolny unifon do systemów analogowych wielożyłowych. Przykładowo Wektę TK6, która ma z boku potencjometr regulujący siłę sygnału wywołania.
    miss_venus
    Poziom 2  
    Dziękuję bardzo,
    a zerkniesz czy ten domofon z Allegro podejdzie? Domofon Słuchawka UNIFON MIWI URMET 1140/1 SIGNO
    Tam na stronce jest zdjęcie jak to wygląda wewnątrz. Będę bardzo wdzięczna.

Dzięki!
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Z opisu wynika, że się nadaje. Jednak nie widzę tam możliwości ściszania wywołania.
    miss_venus
    Poziom 2  
    Dzięki! Najważniejsze, żeby dał się wyłączyć, ściszanie mogę już sobie darować :-).
    dzięki stokrotne za pomoc.
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Ten unifon jak i wiele innych. Ważne aby był do instalacji analogowych wielożyłowych, czyli jak w twoim przypadku do 5 - cio.
    nadras
    Poziom 2  
    Potrzebuje pomocy przy wymianie starego domofonu w mieszkaniu, niestety nie znam się na tym, więc może bylibyście mi w stanie pomóc :) Jaki domofon powinnam kupić i jak to potem połączyć? Dołączam zdjęcia domofonu w mieszkaniu. Nie wiem jaka to firma niestety
    Z góry dziękuję :)Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku
    nadras
    Poziom 2  
    Przez słuchawkę prawie nic nie słychać, a i ciężko jest komuś otworzyć bo przycisk nie zawsze działa i trzeba pod odpowiednim kątem naciskać żeby się otworzyło. Co do nazwy i modelu to znalazłam, jest to Profel PC255s.
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Może być, ale nie musi to kwestia przeczyszczenia isostatu i samego przycisku czymś co nazywa sie kontakt s. Jeżeli nowa to taka sama, nowszy model pc512 lub zamiennik np cyfral slim z oznaczeniem d (ale z tym różnie bywa- jest trochę na ten temat na forum)
    greenpill
    Poziom 3  
    Witam,
    I ja pięknie poproszę o analizę i wyjaśnienie jak mam połączyć wszystkie kable, zworki, itp. Wymieniam stary domofon Berga na Cyfral 5P.
    Próbowałem posilić się już pewnymi informacjami z forum, ale stanąłem i nie wiem co dalej.

Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w blokuWymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku

Przy obecnym podłączeniu słychać w słuchawce co się dzieje na dole ( instalacja w bloku ), ale nie wiem czy słychać mnie ( brak drugiej osoby by móc to sprawdzić ). Przycisk "odkładający" słuchawkę działa... Przy wywołaniu numeru w domofonie "na dole" przy drzwiach wejściowych klatki schodowej, słychać dźwięk dzwonienia ( nie wiem jaka była reakcja kiedy domofon był odłączony ).
    Co do brązowego kabelka, niepodłączonego, kiedy zewrę go z żółtym, zielonym, szarym lub białym to uruchamia się rygiel "na dole" w drzwiach ( słychać w słuchawce ).
    Tyle co mogę powiedzieć nt obecnego stanu.
    Dzięki z góry za pomoc.
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Brązowy podłącz do SW1 i to już wszystko. Do sprawdzenia muszą być 2 osoby.

Pozdrawiam
    as81
    Poziom 7  
    Witam
    Proszę o pomoc. W zakupionym mieszkaniu mam domofon przedstawiony na zdjęciach. Działał przez kilka lat. Potem naprawiano instalację przy drzwiach i od tej chwili domofon przestał działać, tzn. nie słyszałem osoby z dołu. Przyszedł Pan ze wspólnoty i poprawił istalację w domofonie oraz stwierdził, że pozostałe problemy leżą w słuchawcę. Obecnie z jednego domofonu słyszę osobę, ale nie mogę otworzyć drzwi. Z drugiego nie słyszę, ale mogę otworzyć drzwi. Sygła dźwiękowy jest krótki, jeden ton i koniec zarówni z jednego jaki i drugiego domofonu.
    Instalacja jest zbiorcza i oprócz słuchawek obejmuje dwa domofony: jeden przy bramie, drugi przy klatce. Z uwagi na fakt że w słuchawce są tylko podłączone dwa przewody wychodzące ze ściany kupiłem domofon dwużyłowy. Ale on po podłączeniu nie działa. Proszę więć o pomoc, wybór odpowiedniego modelu, a może o diagnozę problemu.
    Dziękuje za podpowiedzi
    Wymiana słuchawki (unifonu) domofonu w blokuWymiana słuchawki (unifonu) domofonu w blokuWymiana słuchawki (unifonu) domofonu w bloku
    as81
    Poziom 7  
    Dziękuje za odpowiedź.
    Rozumiem, że napięcie powinno wynosić 12V?
    Mam taką słuchawkę ale ona nie działa: Genway 2-żyły WL-02NE i nie jest to wina ewentualnie napięcia?
    Pytam bo miernik pożyczę dopiero w poniedziałek.
    Ircys
    Specjalista Domofony
    Napięcie ma być w zależności od centralki w granicach 6-12V DC

Unifon Genway tu nie pasuje.

Pozdrawiam