Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana ramienia tylnej wycieraczki

11 Lis 2011 14:09 12883 8
  • Poziom 9  
    Mam pytanie do osób, które już kiedyś wymieniały ramię tylnej wycieraczki w seacie leonie 1. Ściągnąłem maskownice i odkręciłem śrubę mocującą ramię. Niestety ramie nie chce zejść. Nie wiem czy jest ono jeszcze jakoś dodatkowo mocowane (przykręcane). Nie chcę robić niczego na siłę żeby nie uszkodzić całego mechanizmu. Jeśli ktoś może podesłać jakiś opis to będę wdzięczny...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Można coś zamiennego wymyślić czy potrzebna jest wizyta w serwisie?

Dodano po 5 [minuty]:

Czy przy używaniu ściągacza niezbędne jest wykręcenie dyszy spryskiwacza czy można to zrobić mniej kolizyjnie?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tak wygląda, w śrubie jest otwór na dyszę spryskiwacza.
    wymiana ramienia tylnej wycieraczki
  • Poziom 14  
    Ramie wycieraczki jest na stożku, może być ciężko bez ściągacza. Nakręć lekko nakrętke na gwint i możesz spróbować popukac młotkiem, często schodzi. Nie odpowiadam jednak za zniszczenia, uważaj na szybe.
  • Poziom 41  
    Ściąga się bez problemu.
    Wkręć znowu nakrętkę, ale zostaw pewien luz.
    Teraz klucz nasadka długa 12 (nakrętka 13). Jedną ręką ciągniesz ramię a drugą ręką uzbrojoną w młotek napierasz na nasadkę.
    Jeszcze żadna nie odmówiła (chodzi o wycieraczkę).
  • Poziom 39  
    alcatraz66 napisał:
    Niestety ramie nie chce zejść.

Miałem podobną sytuację w megance. Niestety sam ściągacz wspomagany opukiwaniem młotkem nie pomógł. Pomogło dopiero po wstępnym (mocnym) napięciu ściągacza podgrzanie piasty na ramieniu wycieraczki (nie wiem jak ten element nazwać), w trakcie podgrzewania usłyszałem tylko puknięcie i ramie było moje.
  • Poziom 9  
    Sprawa załatwiona. Wymiana ramienia zajęła 5 minut. Niestety musiałem załatwić ściągacz gdyż bez niego było ciężko. W najlepszym wypadku można uszkodzić mechanizm wycieraczki, w najgorszym szybę.