Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kable kupić by to połączyć? PRESONUS TUBEPRE. ESI MAYA44, STAGG PGT70

TOPLER 11 Nov 2011 15:22 1203 1
    TOPLER
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam taki przedwzmacniacz PRESONUS TUBEPRE: Link. Taką karte muzyczną (ESI MAYA44): Link . Taki mikrofon STAGG PGT70) Link

Byłem już na różnych forach i stwierdziłem, że moje pytanie umieszczę na tym ponieważ było najlepsze. Hmm a więc moje pytania brzmią:

1 Jakie kable będe musiał dokupić, żeby to wszystko ładnie chodziło (nawiasem pisząc mało co się znam więc proszę podać jakieś linki, żebym miał się na czym wzorować)

2. Ile jest opcji podłączenia?

3. Który sposób podłączenia jest najlepszy i najrozsądniejszy bez względu na koszty.

Bardzo proszę o napisanie mi o jaki kabel chodzi...
    Pozdrawiam i czekam na pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy. Z góry dziękuje :)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    drejsd
    Level 11  
    1 Jakie kable będe musiał dokupić, żeby to wszystko ładnie chodziło (nawiasem pisząc mało co się znam więc proszę podać jakieś linki, żebym miał się na czym wzorować)

Zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli twoją kartą, przy pomocy której zamierzasz rejestrować z tego mikrofonu na kompie jest EIS Maya 44 USB to potrzebujesz przewodu duży jack mono - chinch (na wyjście niesymetryczne jak mi się zdaje).
    Drugi przewód to do mikrofonowy XLR - XLR do mic-a.
    Jak chcesz dobry przewód to polecałbym SOMMER CABLE (4 M) SCN-STUDIO GOLD [HQ], kupować do tego preampa i mic-a tani kabel mikrofonowy to tak jakby włożyć do ferrari silnik od malucha.
    Oczywiście także podłączsz zasilacz do Phantoma w preampie (ale to chyba oczywiste ;)).

2. Ile jest opcji podłączenia?

Jeśli chodzi o preamp to za dużo opcji nie masz. Ten preamp ma tylko dwa wejścia, mikrofonowe i na instrument.
    Na wyjściu masz też tylko dwie możliwości, wypchnąć sygnał wyjściem symetrycznym lub niesymetrycznym.
    Jeśli chodzi o Mayę 44 to zależy co chcesz z nią zrobić. Musiałbyś coś więcej napisać, tu możliwości się rozszerzają.

3. Który sposób podłączenia jest najlepszy i najrozsądniejszy bez względu na koszty.

Najrozsądniej byłoby to podłączyć (jeśli chcesz nagrywać tylko z mikrofonu) raczej pod kartę, która ma wejścia mikrofonowe. Gdybyś kupił kartę z Phantomem to niepotrzebny byłby preamp (no chyba, że używasz go do czegoś jeszcze, jeśli tak to się przyda).
    Generalnie jak wiadomo każdy dodatkowe urządzeni po drodze do rejestratora generuje swój szum. Wprawdzie w domowym studio nie przejmowałbym się tym zbytnio.
    Maya 44 USB to bardziej karta dla radiowców i dj-ów ale skoro już ją kupiłeś to myślę, że wyciśniesz z niej co trzeba.
    A jeśli chodzi o zrobienie kabli to spróbuj zapytać w tym sklepie. Robili mi kiedyś kable, były ok, doradzili mi też jakie powinny być do mojego sprzętu więc nie musiałem się nad tym głowić.