Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd przy programowaniu attiny2313 przez USBasp w Bascom

11 Lis 2011 15:57 2330 4
 • Poziom 9  
  Witam.
  Chciałbym się podzielić moim problemem. Próbuje zaprogramować attiny2313 już kupiłem drugie najpierw próbowałem przez stk200 nie udało się bezpośrednio podpinałem też się nie powiodło, ostatnio kupiłem USBasp po 2 dniach prób,szukania na necie wymiękłem. W bakomie wyskakuje mi błąd "Detected Micro does not match the selected Micro ATtiny2313". Sprawdzałem połączenie pomiędzy USBasp bezpośrednio na nóżkach attiny2313 i atmega8 programatora i jest połączenie nie ma zwarć.
  Attiny2313 - Atmega8
  1 - 14 - reset
  17 - 15 - mos
  19 - 17 - sck
  18 - 16 - mis

  I nie mam zielonego pojęcia co może jeszcze zrobić, bardzo proszę o pomoc. Jestem jeszcze początkującym elektronikiem.Jak można sprawdzić attiny2313 czy jest sprawne, dioda świeci tylko na nóżce 19.
 • Poziom 9  
  Witam, Na początek chciałem przeprosić za gramatykę ale na tym kompie nie mam Polskiego języka.
  A co do twojego problemu to moim zdaniem zapomniałeś o ważnym kroku ;)
  Otóż wejdź w bascoma i tam gdzię masz "Options" ustaw programator na taki jaki używasz. Ja używam UsbAsp ale w bascomie go nie znajduje wiec ustawiłem jakiś inny i teraz działa :) Wiec radzę pokombinować z tymi opcjami, Pozdrawiam
 • Poziom 37  
  Witam !
  Jeśli chodzi o programator AVRasp to wykonałem parę dni temu ten programator z poniższego linku:
  http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp
  Chodziło mi o taki który działał by z Bascomem AVR bez dodatkowego programu do programowania. Ściągnąłem Bascoma AVR DEMO ver 2.0.7.1, w opcjach tego bascoma zakładka programer znalazłem USBASP zaznaczyłem go i
  programator uruchomił się bez problemu, po wcześniejszej instalacji odpowiedniego sterownika.
  Ten programator z linku działa dobrze w Bascomie AVR DEMO ver 2.0.7.1
  Pozdrawiam. Stefan
 • Poziom 17  
  Ostatnio z braku innego zajęcia i leżądej od prawie 2 lat płytki do tego progo postanowiłem go skończyć (bodźcem były nowe możliwości po aktualizacji proga.) Programator jest wykrywany przez system pomyślnie zainstalował sterowniki. Jednak nie mogę go obsłużyć z poziomu bascoma (2.0.7.1), próbowałem zarówno wersji firmware które polecał mirek http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp jak i najnowszej.

  sp3ots
  Jakiej wersji softu dla programatora używasz? Jaką wartość ustawiłeś w parametrez clock frequency dla USBASP w bascomie?
 • Poziom 9  
  Wersje softu mam najnowsza, a co do bascoma to mam automatycznie, mi pierwszy raz attiny wykrył avrdude nim spróbuj.