Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyszczenie lasera. Czym to najlepiej zrobić?

Jachou 07 Dec 2004 19:27 9887 12
    Jachou
    Level 17  
    Czy ktoś moze mi powiedzieć czym najlepiej wyczyścic laser. Słyszałem że nie moze to być patyczek zakończony wata, gdyż wata rysuje. Jeśli tak to bardzo proszę o radę. Czym najlepiej wyczyścic?? Jakiego płynu uzyć itp. A jeśli ktoś mi powie jak czyścić wewnętrzną stronę soczewki będę bardzo wdzięczny. Dziękuję i pozdrawiam
    helll
    Level 15  
    nie ma nic leprzego jak patyczek, nie musisz mocno drapac, płyn - spirytus kiedys nawet wódką, żaden olejek

Pozdro
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    rob1
    Level 24  
    na poczatek przedmuchaj laser delkatnie sprezonym powietrzem,nastepnie wacik + alkohol izopropylenowy (wazne nie zostawia osadu w przeciwienstwie do wodek i alkoholi !!!),czekac az wyschnie,ewentualnie znow przedmuchac sprezonym powietrzem
    kaczorele
    Level 14  
    najlepiej czyscic patyczkiem higienicznym zanurzonym lekko w alkoholu najlepiej jak najczystszym np spirytus
    jasiek2010
    Level 25  
    Już kiedyś o tym pisałem w temacie dot. głowic magn.więc powtórzę polecam do czyszczenia wszelkich głowic magn.głowic VHS ,laserów,pasków napędowych ,kół zamachowych,benzynę ekstrakcyjną,nie zostawia osadów,nie jest agresywna (nie żre)bardzo dobrze odtłuszcza, ok 2 zł butelczyna półlitrowa.Pozdrawiam.
    jaa
    Level 11  
    Są w sprzedaży płyny do czyszczenia soczewek. Koszt jest około 10 złotych za flakonik. Wystarczy poszukać w serwisach lub sklepach elektronicznych. A z alkocholem bym uważał. W tanich sprzętach używane były czasami plastikowe soczewki. Pozdrawiam.
    chaka
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja od dłuzszego czasu uzywam izopropanolu w spray-u (nigdy nie psikam bezposrednio na soczewke lecz tylko na patyczek) i nic mi jeszcze nie wyżarł:) Dziwne jest to ze ten alkohol nie jest bezbarwny tylko lekko żółtawy.
    User removed account
    User removed account  
    jasiek2010
    Level 25  
    Nie polecam czyścić czegokolwiek watą ,ponieważ wata zostawia te swoje włoski,czy tam nitki,nawet nie flanelą,materiał miękki lecz bez włosia które zostaje na elementach czyszczonych.
    User removed account
    User removed account  
    griszka77
    Level 12  
    a czyscil ktos zwyklym plynem do szyb i wacik? przeczyscilem dziesiatki laserow tak i niemam zadnych problemow z odczytem a nie jakies tam srodki czyszczace srodek czyszczacy jest dobry ale jesli sie wie z czego ma sie zrobiona soczewke plastik lub szklo a nieszkodliwy srodek to plyn do szyb pieknie czyscie nietylko szyby jak i soczewki laserow jesli sie myle moze mnie ktos poprawi a jesli komus niepomoze samo czyszczenie soczewki jest pod soczewka niewiem jak to napisac (lusterko,pryzmat)w ktorym odbija sie promien lasera ktory niekiedy musi byc wyczyszczony ale tu jest ryzyko bo ciezko sie dostac bo mozna pourywac ja do tej czynnosci uzywam wykalaczki i niewielko ilosc waty zawinietej na wykalaczce tak aby wiekosc tej waty niebyla wieksza jak glowka od zapalki i oczywiscie plyn do szyb:))))) niech mie ktos poprawi jesli sie myle lub bzdury pisze pozdrawiam
    dartomis
    Level 16  
    Świetny jest do czyszczenia eter.Niestety b. trudno go zdobyć