logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Grande Punto 2008 body komputer

damianek2066 11 Lis 2011 20:24 2588 3
REKLAMA
  • #1 10127750
    damianek2066
    Poziom 9  
    Mam taki problem dość nietypowy :)
    wypaliło w body komputerze dwa bezpieczniki i w wiazce przewodów dwa kable od stopu. mogło by byc to przyczyna wyłacznik pedału hamulca czy moze żarówka jest nie taka jak powinna byc?

    Dodano po 1 [minuty]:

    Znaczy nie tylko same bezpieczniki ale styki w body i teraz bedzie trzeba wymienic body tylko co mogło byc przyczyna
  • REKLAMA
  • #2 10127828
    Aleksander_01
    Poziom 42  
    Po pierwsze nic nie trzeba wymieniać, tylko rozebrać i naprawić (dość częsta usterka).
    Po drugie operując dwoma wzorami R=U/I oraz P=U*I plus troszeczkę myślenia można matematycznie udowodnić przyczynę tej usterki.
    Chyba że taki z Ciebie elektryk.
  • REKLAMA
  • #3 10127847
    tzok
    Moderator Samochody
    Wyłącznik powodem być nie może, jedynie ew. za mocne żarówki ale też nie sądzę, zapewne uszkodzenie wiązki (zwarcie na masę) i/lub słaby styk obsadki bezpiecznika i złącza wiązki.
  • #4 10149664
    damianek2066
    Poziom 9  
    Przyczyna były kable w peszlu miedzy bagaznikiem a samochodem i robilo zwarcie;) a klient wkladał ciagle nowy silniejszy bezpiecznik i wypalilo kable body komuter i czujnik stopu ;) ale wszystko juz zrobione :) dzieki za pomoc
REKLAMA