Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Margherita 2000 AL 88X -silnik nie może ruszyć

gosc250 11 Lis 2011 21:04 3311 4
  • #1 11 Lis 2011 21:04
    gosc250
    Poziom 9  

Witam Wszystkich

Mam problem z pralką Ariston model AL 88 X
    mianowicie silnik nie może ruszyć, buczy ale nie kręci -oczywiście zaraz wyłączyłem pralkę.
    Wodę pobiera programator idzie ale silnik nawet po zdjęciu paska nie rusza, czasami jednak uda mu się ruszyć ale wygląda jak by był słaby.
    Zerkałem na szczotki: są OK komutator wyczyściłem -brak jakiegokolwiek przepalenia widocznego gołym okiem.
    Czy to czarne "coś" z tyłu silnika to cewka -czy może ona daje w kość?
    Jakie są Wasze diagnozy?
    http://wyslijplik.pl/download.php?sid=N3PHQcJu pod tym linkiem możecie pobrać i posłuchać odgłosu podczas próby startu.

Ariston Margherita 2000 AL 88X -silnik nie może ruszyć Ariston Margherita 2000 AL 88X -silnik nie może ruszyć

Dziękuje za pomoc i podpowiedzi
    Pozdrawiam

0 4
  • #3 11 Lis 2011 22:48
    henrykgr1
    Poziom 19  

Witam.
    To oczywiście tachoprądnica, ale ona nie ma wpływu na te dolegliwości,uszkodzona może byc jedna z cewek stojana lub wirnik. Tachoprądnice można sprawdzic pokręcając wirnikiem a do konektorów pdłączyc miernik.

0
  • #4 12 Lis 2011 23:27
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

gosc250 napisał:

Jakie są Wasze diagnozy?

Moim zdaniem zwarcie uzwojeń wirnika , do wymiany lub przezwojenia.

0
  • #5 12 Lis 2011 23:39
    czolgista
    Poziom 27  

Witam ,takie zachowanie świadczy o uszkodzeniu uzwojenia ,gdyby nie było dziwnego odgłosu powiedział bym że jest coś z tacho- brak pomiaru lub nie dokładny pomiar silnik wchodzi w duże obroty i się zatrzymuje.A zerkać na szczotki nie można trzeba je wyjąć i obejrzeć .Dodam jeszcze że w kostce łączeniowej też może być przerwa na przewodzie ,tego się nie zobaczy trzeba kabelki lekko pociągnąć .

0