Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung LE32A330J1N miga podświetlenie.

kacha36 11 Lis 2011 21:25 5181 2
  • #1 11 Lis 2011 21:25
    kacha36
    Poziom 23  

Witam.
    W modelu z tytułu podświetlenie miga cztery razy, następnie wyłącza się, dźwięk jest. Pomiar napięć nie wskazał uszkodzonego układu, musiałam rozpocząć demontaż matrycy. Okazało się, że jedna świetlówka jest uszkodzona, dodatkowo jedno gniazdo stykowe było wypalone - to od strony inwertera. Po zamianie miejscami uszkodzonej świetlówki ze sprawną, założoną obok uszkodzona dalej nie świeci, ale podświetlenie działa i nie wyłącza się. Teraz pytanie - czy ktoś wie, gdzie kupić świetlówki o długości 720 mm? Średnicy nie pamiętam a telewizor jest już złożony, chyba 3 mm. Matryca typ T320HA01-AA. Moduł zasilacza - tak na wszelki wypadek - BN44-00252B. Może ktoś ma taki LCD w rozsądnej cenie z rozbitą matrycą?

LCD Samsung LE32A330J1N miga podświetlenie.

0 2
  • #2 11 Lis 2011 21:41
    zorbek
    Poziom 30  

Szukaj na aledrogo sporo jest tego modelu z uszkodzonymi płytami main.

0
  • #3 02 Sty 2012 22:02
    kacha36
    Poziom 23  

Witam.
    Po wymianie świetlówek i włączeniu telewizora bez matrycy wszystko działało bardzo dobrze, podświetlenie nie migało, świeciło jasnym światłem. Po godzinnym testowaniu przystąpiłam do złożenia matrycy, obudowy i po postawieniu telewizora do pierwszego włączenia okazało się, że podświetlenie miga. Ręce opadają, ale musiałam znaleźć uszkodzenie, zdemontowałam matrycę, aby widzieć świetlówki, po włączeniu zasilania świecą, położyłam matrycę i gasną. Po kilku dniach doświadczeń znalazłam przyczynę, okazała się nią zardzewiała śrubka łącząca zimne końce świetlówek przez ramkę z masą zasilacza. Po dokładnym oczyszczeniu połączenia i złożeniu telewizor działa już kilka godzin bez zarzutu.

1