Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LiveBox - Internet w TV + komputer

Sqrabyk 11 Nov 2011 22:29 2743 4
    Sqrabyk
    Pupil
    Witam,
    a więc mój problem jest następujący.
    1. W moim pokoju na górze mam livebox który jest podłączony do komputera czerwonym kablem ethernet. I mam internet wszystko pięknie ale kupiłem nowy telewizor i chcę do niego poprwadzić internet jak to zrobić? Chcę to kablowo bo adapter będzie działał tylko firmy samsung a on kosztuje 250 zł. Jak puszczę kabel ethernet od żółtego gniazda do tv to nie działa.

2. Czy mając router pentagram cerberus można poprowadzić internet do telewizora? Posiadając polutowany kabel erthernet czy nie? Jest różnica czy krasowy czy normalny? Który kupować. Bo wuj ma taką sytuację... Że ma 4 wyjścia z routera LAN i po podłączeniu kabla lutowanego nie działa internet w tv.

Proszę o pomoc.
    halinka1125
    Level 22  
    Witam
    Urządzenia aktywne czyli router, switch, hub podłącza się kablem prostym do urządzeń końcowych. W standardzie B kolejność kolorów we wtyczce od lewej to biało-pomarańczowy, pomarańczowy,biało-zielony,niebieski,biało-niebieski,zielony,biało-brązowy,brązowy - to samo po drugiej stronie. KABLI NIE LUTUJEMY POMIĘDZY WTYKAMI!!! ze względy na częstotliwość transmisji - nawet jeśli jakoś tam zadziała to nie będzie stabilny link. Jeśli masz livebox podaj chociaż model urządzenia bo było co najmniej kilka o tej nazwie.
    Być może użyteczny będzie Ci Link
    Pozdrawiam
    no i mnie jimasek ubiegł;)
    Sqrabyk
    Pupil
    To tak mam starszy livebox a ten router to pentagram cerberus. A więc tak. Wyłączyłem tv przez adsl. Chodzi mi o to że ja nie chcę mieć telewizji z liveboxa. Chcę tylko czerpać z gniazda żółtego w liveboxie internet do mojego telewizora. Bo czerwone gniazdo idzie pod komputer i zostaje mi tylko żółte które nie działa jak podpinam pod tv.

PS: jaki kabel do żółtego? kros czy prosty?
    piterus99
    Level 43  
    Obojętne, przekrosuje się samo.