Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przegrzewajacy sie laptop acer

mateusz717828 12 Lis 2011 03:02 3289 13
  • #1 12 Lis 2011 03:02
    mateusz717828
    Poziom 10  

mam pytanko otóż przegrzewa mi się laptopa i wyłącza mi on ,czy nie jest powodem słabo wydajny wentylator? dam sobie sam rade wymienić?? jest to laptop acer aspire 5630

0 13
  • #2 12 Lis 2011 03:41
    szyko1
    Poziom 15  

Witam
    Jeśli wymienisz to najprawdopodobniej na taki sam lub bardzo podobny bo tylko taki pasuje, wiec raczej nie ma sensu.

Cytat:
    dam sobie sam rade wymienić
    na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale nie są to trudne sprawy.
    Moje porady:
    1.Nie stawiaj laptopa na miękkim (np. łózko) bo zastawiasz wlot powietrza.
    2.Przedmuchać sprężonym powietrzem radiator.
    3.Ewentualna wymiana pasty (o tym znajdziesz w sieci).
    W ostateczności zostaje podstawka chłodząca.

0
  • #3 12 Lis 2011 07:53
    draniu1
    Poziom 9  

masz takiego samego lapka jak ja, i nie ma innej rady jak przedmuchać kompresorem radiator, ewentualnie jak ci się chce rozbierać to możesz odkurzyć wiatrak, nic więcej nie da się wymyślić no chyba że możesz używać bez obudowy,jeśli lapek jest stosunkowo młody too wymiana pasty też na niewiele się zda

0
  • #4 12 Lis 2011 16:07
    Vogelek23
    Poziom 34  

draniu1 napisał:
    i nie ma innej rady jak przedmuchać kompresorem radiator, ewentualnie jak ci się chce rozbierać to możesz odkurzyć wiatrak
    To jakiś ponury żart? Czyszczenie chłodzenia wykonuje się zawsze kompleksowo i przy wyjętym i odłączonym całym chłodzeniu.
    Dmuchanie powietrzem z kompresora w kratki wentylacyjne bez odłączenia wentylatora od płyty grozi jej poważnym uszkodzeniem.

0
  • #5 12 Lis 2011 16:12
    draniu1
    Poziom 9  

Vogelek23 napisał:
    draniu1 napisał:
    i nie ma innej rady jak przedmuchać kompresorem radiator, ewentualnie jak ci się chce rozbierać to możesz odkurzyć wiatrak
    To jakiś ponury żart? Czyszczenie chłodzenia wykonuje się zawsze kompleksowo i przy wyjętym i odłączonym całym chłodzeniu.
    Dmuchanie powietrzem z kompresora w kratki wentylacyjne bez odłączenia wentylatora od płyty grozi jej poważnym uszkodzeniem.

oczywiście racja, użyłem skrótu myślowego , lapka rozkręcam,tyle że nie odłączam chłodzenia od płyty i przedmuchuję tylko wiatrak i radiator na płycie, nie sądze aby mogło to spowodować uszkodzenia

0
  • #6 12 Lis 2011 16:18
    Vogelek23
    Poziom 34  

draniu1 napisał:
    nie sądze aby mogło to spowodować uszkodzenia
    To źle sądzisz i powinieneś szybko swój pogląd zweryfikować.
    To, że Ty akurat miałeś szczęście, nie znaczy, że innemu takie działanie nie spowoduje (w skrajnych przypadkach) spalenia części płyty.
    Czy wiesz, jakie napięcie potrafi wytworzyć i jakie obroty osiągnąć wentylator, napędzony powietrzem z kompresora...?

0
  • #7 12 Lis 2011 16:26
    draniu1
    Poziom 9  

przecież odpinasz wtyczke wiatraka więc w czym problem??

0
  • #8 12 Lis 2011 16:29
    Davvvi
    Poziom 27  

Kolega dobrze pisze . Wiatrak zadziała jak prądnica ale czy znów czyszczenie poza lapkiem jesli jest na gwarancji nie spowoduje jej utraty?

0
  • #9 12 Lis 2011 16:30
    draniu1
    Poziom 9  

jeśi nie jest plombowany to gwarancja zostaje, przynajmniej tak twierdzą w sklepie w którym kupiłem ale konserwacja czyszczenie i reszta należy już do mnie

0
  • #10 12 Lis 2011 16:37
    Davvvi
    Poziom 27  

To ja mam kłopot bo gdy bym chciał przeczyścić poza lapkiem to muszę odkleić chłodzenie od chipsetu bo zauważyłem że jest przyklejone taśmą dwustronną termo przewodzącą a na procku na śrubce jest niestety plomba a lapek ma gwarancje jeszcze rok. więc jeśli czyszczenie to tylko na założonym chłodzeniu. Można jeszcze faktycznie odłączyć wiatraczek i przytrzymać go palcem żebym się nie kręcił ale chyba na zdjętym czyszczenie jest pewnie skuteczniejsze.

0
  • #11 12 Lis 2011 16:41
    draniu1
    Poziom 9  

odłącz kabelek wiatraka od płyty i po krzyku, istotnie jeśli zdejmiesz wiatrak doczyścisz dokładniej ale jest jak jest, ja tak robie jak napisałem i działa

0
  • #12 12 Lis 2011 16:51
    Davvvi
    Poziom 27  

Dzięki za pomoc to chyba najlepszy pomysł. w starym lapku to przy każdym czyszczeniu zdejmowałem kompletnie chłodzenie i przy okazji wymieniałem paste na lepszej klasy niż fabrycznie, wtedy istotnie spadek temperatur był dosyć znaczny i wiatrach był cichszy.

0
  • #13 12 Lis 2011 17:28
    Vogelek23
    Poziom 34  

Davvvi napisał:
    więc jeśli czyszczenie to tylko na założonym chłodzeniu.
    draniu1 napisał:
    odłącz kabelek wiatraka od płyty i po krzyku,

Nie, nie i jeszcze raz NIE!
    Konserwację, z racji plomby, powierz serwisowi autoryzowanemu - w ramach gwarancji muszą zrobić to nieodpłatnie.
    Tylko zgłoś, że się przegrzewa i wyłącza, a nie, że jest zakurzony.

0
  • #14 13 Lis 2011 15:40
    Davvvi
    Poziom 27  

Ogólnie mój lapek narazie się nie przegrzewa. I3 i grafa integra robi swoje ale kurz się już nazbierał. narazie przeczyściłem pędzelkiem tak z grubsza ale jak się pogorszy to zrobię jak kolega pisze ,na serwis bo nie chce zepsuć lapka.

0