Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter- Przekaźnik rozrusznika

AngelOfDeath_200 12 Lis 2011 03:58 14301 1
 • #1 12 Lis 2011 03:58
  AngelOfDeath_200
  Poziom 14  

  Witam mam problem z elektryką w skuterku.
  Gdy włączam guzik do odpalenia skuterka nie kręci on rozrusznikiem, kupiłem nowy przekaźnik 50A i to samo.

  Gdy zwarłem 2 grube czerwone kabelki na przekaźniku to rozrusznik kręci. Problem jest natomiast żeby zakręcił poprzez "guzik".
  Nie wiem jak działają do końca te 2 pozostałe kabelki. (cienkie) Myślę że najszybsze było by poprowadzenie od nowa tych kabli od "guzika" tylko jak to wygląda, wiem że z "guzika" wychodzą 2 kable. Jeden z nich idzie na przekaźnik a drugi nie wiem, chyba na masę. Więc zostaje mi jeszcze jeden kabelek niewiadomy a mianowicie czwarty który jest w przekaźniku.

  znalazłem takie zdanie na internecie cytuję:
  "W niektórych skuterach rozrusznik jest tak podłączony że trzeba nacisnąć dźwignię hamulca żeby się włączył. W takim modelu do przekaźnika są podłączone dwa grube przewody (jeden do rozrusznika a drugi do akumulatora) oraz dwa cienkie ( jeden do wyłącznika rozrusznika a drugi do światła stop w lampie) "

  Powiedzcie w jaki sposób podpiąć sterowanie z "guzika" aby to zwierało te 2 czerwone kable, chętnie pominę potrzebę trzymania hamulca przy rozruchu.

  Edit:
  poprawcie mnie jeśli się mylę ale ja to widzę tak.

  Do przekaźnika idą sobie 2 grube przewody (te które jak się zwiera to kręcą rozrusznikiem) pozostałe 2 służą do sterowania i teraz tak:
  3 nóżka bezpośrednio do aku (przez bezpiecznik) pod plus
  4 nóżka bezpośrednio do guźika pod (-)

  Guźik:
  1 nóżka do masy
  2 nóżka do przekaźnika

  w teorii jak włączę guzik to na przekaźniku pojawi się na 3 i 4 nóżce plus i minus i w mojej teorii załączy to styki 1 i 2.

  Nie jestem elektrykiem i to wszystko sam wymyśliłem więc może to być stek bzdur :) proszę poprawić mnie jeśli się mylę :)

  3 1
 • #2 12 Lis 2011 05:50
  Seweryn82
  Poziom 19  

  Odsyłam do schematu https://obrazki.elektroda.pl/3817375800_1302258205.jpg Jeden z przewodów sterujących idzie na przełącznik który podaje masę, drugi z przewodów sterujących idzie na + świateł stopu. Czyli odpalając musisz mieć wciśnięty hamulec. Niekiedy również nie odpalisz jeśli masz rozłożoną nózkę podpierającą motorek.

  1