Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRIGGS & STRATTON 12 KM, nie moge ustawic gaznika.

12 Lis 2011 08:46 4798 1
  • Poziom 17  
    Znowu wracam do mojego remontowanego traktorka. Trochę mnie nie było, trochę brak czasu............., dość , że traktorek jeszcze nie jeżdzi.
    Teraz wyszedł problem z gażnikiem. Wszystkie cięgła podłączone zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami.
    Wymieniłem jeszcze pływak w gażniku bo stary był dziurawy.
    Jak zapalę silnik to chwilę chodzi prawidłowo ale potem wchodzi na bardzo wysokie obroty i muszę go wyłączać.
    Próbowałem regulować poziom paliwa śrubą pod zbiorniczkiem paliwa, ten z pływakiem.
    Pozwalało to na małą zmianę obrotów w czasie gdy pracował dobrze. Niestety po krótkiej chwili dostaje silnik gigantycznych obrotów i muszę go wyłaczać.
    Patrzyłem na osiach przepustnic, czy nie mają dużego luzu ale nie, wydaje sie w normie. Jak przyłożę palec do cięgła przepustnicy to czuję takie dość mocne drgania, jakby od regulatora obrotów. Czyżbym coś zawalił przy składaniu silnika? Szczególnie tego pilnowałem, więc nie wiem.
    Może ktoś ma jakiś jeszcze pomysł? zanim zacznę silnik rozbierać od nowa :cry:

I jeszcze jedno. Czy można całkiem pominąć ten regulator odśrodkowy i założyć linke do sterowania przepustnicą?
  • Poziom 17  
    Problem rozwiązany.
    Okazało się, że żle zablokowałem dżwignię na osi regulatora.
    Ma być tak jak kolega Rycho T podał.

patrząc od przodu silnika, dżwignie gazu na gażniku

dajemy max w lewo

a oś regulatora max w prawo i w tym położeniu blokujemy dżwignię gazu.

To tak dla tych co by mieli kiedyś taki sam problem.

Jak ktos ma jakieś pytania to proszę bo za dwa dni zamknę temat.