Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi

ufozaur 12 Nov 2011 09:38 19552 17
 • #1
  ufozaur
  Level 1  
  Witam.
  Mam problem z pralką. Po skończonym praniu chciałem ją otworzyć i coś trzasnęło w drzwiach. Uchwyt przestał sprężynować a ja nie mogę otworzyć pralki. Czy jest jakiś inny sposób na otwarcie jej?
 • Helpful post
  #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Nie jest to łatwe, ale trzeba się dostać do zamka od środka, po wyłączeniu pralki z gniazdka i zdjęciu górnej pokrywy.
 • #3
  waszczaczek
  Level 10  
  napisz jak sobie z problemem poradziłeś bo mam to samo . od wewnątrz nie ma jak się do tego zabrać bo blokada przykręcona jest od przodu pralki . Srebrna osłona drzwi nie chce zejść , podważanie lub "na siłę" wciśnięcie języczka blokady nic nie daje bo nie chce się poddać.
 • Helpful post
  #4
  bayogongo
  Level 13  
  zhudomel wrote:
  ... trzeba się dostać do zamka od środka, po wyłączeniu pralki z gniazdka i zdjęciu górnej pokrywy.

  uszkodzona najprawdopodobniej blokada drzwi, jak do wymiany to spróbuj ją po prostu wyłamać, jak nie dasz rady jej mechanicznie odblokować
 • #5
  Mekkus
  Level 20  
  Witam
  1.Ściągasz panel dolny pralki plastikowy ten do filtra odkręcasz 3 wkręty panelu przedniego
  2.Odkręcasz pokrywę górną 2 wkręty
  3.Wyciągasz zasobnik proszku odkręcasz 2 wkręty i 1 wkręt od maskownicy po prawej stronie
  4.Odciągasz maskownice i odkręcasz 3 wkręty
  5.Odciągasz do przodu tylko ostrożnie bo trzyma fartuch
  6.Odblokowujesz blokadę
 • #6
  Krzysztof.M_26
  Level 2  
  Witam rozkręciłem pralkę zgodnie z opisem ale mam i tak problem z odblokowaniem zaczepu, z tego co widzę jest tam jakiś elektrozaczep - jak można to otworzyć...??

  Faktem jest że mam trochę inny model pralki bo F1245AW ale z tego co widzę to modele są podobne - bardzo proszę o pomoc...
 • #7
  Mekkus
  Level 20  
  Witam.
  Blokada jest taka sama dołączam 2 rodzaje blokad jakie są montowane w tych pralkach musisz pokombinować jak je odblokować ,najlepiej wcisnąć od tyłu prostokącik który blokuje zaczep.Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi
 • #8
  Krzysztof.M_26
  Level 2  
  Witam, rozkręciłem ponownie pralkę, próbowałem naciskać ten prostokoącik, przy podłączonych przewodach i włączonej pralce, jaki przy odłączonych ale nic to nie daje... nie ukrywam, że jest tam mało miejsca bo trzyma to membrana od bębna i nie można za mocno tego ścisnąć... czy są jakieś inne opcje ? czy trzeba drzwiczki rozwalić ?
 • #9
  movzx
  Level 40  
  Krzysztof.M_26 wrote:
  przy podłączonych przewodach i włączonej pralce
  Uważaj bo zostaniesz kandydatem do nagrody Darwina.

  Możesz próbować pogmerać śrubokrętem w miejscu gdzie wchodzi zaczep z blokady. Tym razem wyłącz pralkę z kontaktu.
  Albo metodą siłową - wtedy oczywiście blokada będzie do wymiany.
 • #10
  Anonymous
  Anonymous  
 • #12
  Krzysztof.M_26
  Level 2  
  z tego co widzę te czynności pozwolą zdjąć obudowę zamka, a dalej co ?
  pomijam znowu fakt, że jest mało miejsca i niewygodne dojście do tego zamka...
 • #13
  Mekkus
  Level 20  
  [quote="Krzysztof.M_26"]Witam rozkręciłem pralkę zgodnie z opisem ale mam i tak problem z odblokowaniem zaczepu, z tego co widzę jest tam jakiś elektrozaczep - jak można to otworzyć...??

  Chyba oto ci chodziło, blokada i tak jest do wymiany jak wspomniał szypek72
 • #14
  waszczaczek
  Level 10  
  witam wszystkich , ja już uporałem się z tym problemem choć na początku wydawalo się że będzie problem okazało się to w miarę proste. Tak jak napisał "bayogongo" uszkodzona została blokada. I tak jak napisał Mekkus trzeba rozebrać caly przód pralki.
  Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi
  Na początku po uporaniu się z wszystkim wkrętami zaznaczylem miejsca podłączenia przewodów. fot1.
  Nastepnie ściągnąłem przednią ściankę , wcześniej musialem odciągnąć kolnierz i poluzowałem obejmę trzymającą uszczelkę na bębnie. na fot4 widać pręt który obejmuje uszczelkę wokól kołnierza , do poluzowania wystarczy śrubokręt krzyżakowy. Demontaż i montaż bardzo prosty.
  mająć już przednią ściankę z drzwiczkami i kołnierzem, lekko podważyłem zaślepkę blokady od którą widać "język" blokady "fot4. dopiero po tym drzwiczki się otworzyły i totarłem do sedna problemu. Urwał się plastikowy element ktory był odpowiedzialny za otwieranie blokady drzwi. Ze względu na zaczynający się wekeend i dwójkę maluchów w domu trochę "porzeźbiłem" żeby pralka była sprawna i małymi wkrętami , urwany plastik wzmocnilem od wewnątrz kawałkiem aluminiowej blaszki wyciętej ze starej zlotówki :-) . Element zepsuty, kupilem w necie na stronie www.north.pl , z tabliczki trzeba tylko zczytać model . Dotarł po 3 dniach , czekam aż moje "rzeźbienie" się rozpadnie i wymienię na nowy
 • #15
  Świeży1
  Level 2  
  WItam.
  Mógłby mi ktoś powiedzieć jaki kolor przewodu pod jaki numer w tym ryglu od drzwiczek, ponieważ wypiąłęm do wymiany i nie zapamiętałem jak to było.
  Z góry dziękuję.

  Dodano po 1 [minuty]:

  kolory przewodów to biały, niebieski i czarny, numery tak jak na zdjęciu wyżej 3,4,5
 • #16
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Prawdopodobnie tak jak tu: www.elektroda.pl/rtvforum/topic2369478.html
 • #17
  Świeży1
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Podłączyłem wedle wskazówek. Pralka włączyła się normalnie ustawiłem program, nastąpiło pobieranie wody po czym po jakiś 10 sekundach wyskoczył błąd dE (drzwi otwarte). Dodam że obejrzałem dokładnie moduł (przekaźnik) wedle informacji które znalazłem na forum i wizualnie wygląda jak nowy.
  Czy może ktoś wie jaka jest przyczyna?
 • #18
  Mister_T3
  Level 10  
  ufozaur wrote:
  Witam.
  Mam problem z pralką. Po skończonym praniu chciałem ją otworzyć i coś trzasnęło w drzwiach. Uchwyt przestał sprężynować a ja nie mogę otworzyć pralki. Czy jest jakiś inny sposób na otwarcie jej?


  Witam,
  Trzy dni temu podczas otwierania drzwiczek pralki u mnie również coś „trzasnęło” i uchwyt/klamka przestała sprężynować, a drzwiczki pralki nie dało się już otworzyć.
  W celu otwarcia pralki należy:
  Maksymalnie pociągnąć klamkę drzwiczek pralki do siebie i płaskim śrubokrętem nacisnąć trzpień blokujący zamek (podczas tej „operacji” nie należy obawiać się o uszkodzenia tego elementu, ponieważ i tak jest on już do wyrzucenia.) Powodem tego jest słabej jakości plastik zastosowany w drzwiczkach tej pralki. Wyłamują się od wewnętrznej strony plastikowe zaczepy zamka – zdjęcie nr 1.
  Taką klamkę - zamiennik idealnie pasującą zamówiłem w sklepie internetowym za 30 zł brutto + 14 zł kurierska przesyłka (należy w przeglądarce google wpisać: „ Uchwyt drzwi do pralki F1045AV ” Wyszedłem z założenia, że skoro oryginalna część zastosowana przez producenta jest kiepskiej jakości, to zamówię zamiennik o połowę tańszy – w najgorszym razie też będzie kiepskiej jakości;)
  Wymiana tego elementu bardzo prosta i zajmują max 30 minut. W tym celu należy po otwarciu drzwiczek (sposobem opisanym wyżej) odkręcić 10 wkrętów od wewnętrznej strony drzwiczek(demontując je jednocześnie z zawiasów) i ściągnąć maskujący plastik. Po tej operacji mamy już dostęp do mocowań uszkodzonego elementu. Montaż w odwrotnej kolejności.
  Ps:
  Podczas tej naprawy nie trzeba demontować zasobnika na proszek, górnej pokrywy czy elektro-zaczepu umieszczonego w środku pralki. Tak jak opisałem wyżej uszkodzony jest tylko plastikowy element klamki – zdjęcie na nr 2.
  Całkowity koszt naprawy 43 zł i max 30 minut pracy.
  Pralka hula jak podczas pierwszego prania;)
  Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi Samsung F1045AV - problem z otwarciem drzwi