Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączanie internetu ADSL przy polaczeniu tel. brak synchronizacji z mikrofiltr

-nobile- 12 Lis 2011 11:50 2953 4
 • #1 12 Lis 2011 11:50
  -nobile-
  Poziom 16  

  Mam problem od paru lat z internetem (kiedyś neostrada teraz netia) zawsze przy połączeniu telefonicznym mam zrywana synchronizacje (zakłócenia osiągają dużą wartość). Prędkość łącza to 2Mb i to rzekomo max. Parametry jakie podaje modem to:
  D-down stream U-Up stream
  margines szumu: D-7.50 U-23
  tłumienie: D-39(dochodzi do ok 42 czasami) U-24
  moc wyjściowa: D-17 U-11

  Po zamocowaniu mikro-filtra przy telefonie modem (ZTE ZXDSL 852) w ogóle nie nawiązuje synchronizacji, dlatego nie jest wpięty bo telefon sam eliminuje szumy (na starszych było słychać szum).
  Może ktoś coś poradzić czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji?
  (lepszy modem, jakieś zmiany w centrali, odpowiedni filtr...?)

  0 4
 • #2 12 Lis 2011 11:58
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  Dobrze masz wpięty filtr ?

  Code:

  [gniazdo-tel] ---+---- [modem] === [komputer]
                    \____[filtr] === [telefon]


  spróbuj inny filtr ?

  Mam neo od paru lat ale od czasu do czasu są awarie i zgłaszam i naprawiają.

  0
 • #3 12 Lis 2011 12:06
  -nobile-
  Poziom 16  

  Tak.
  Filtr wpinam przy samym telefonie i po tej operacji modem już się nie synchronizuje.. nawet jak telefon nie jest podpięty do filtra to modem nie ma synchronizacji.. a przewód jest rozdzielony na telefon i modem w puszce na zewnątrz domu i jest połączony równolegle na skrętkę (tzw. byka). Z tego co pamiętam sprawdzałem oba filtry i ten sam efekt, teraz mam tylko jeden bo nie wiem gdzie się drugi zapodział.

  0
 • Pomocny post
  #4 12 Lis 2011 12:31
  krzych66
  Poziom 27  

  Filtr ma być wpięty tak aby kabelek który od niego odchodzi szedł w strone lini a nie w strone aparatu.Kabelek to jest wejście line a gniazdo to wyjście phone do aparatu.Generalnie filtr taki ma być podłączony tam gdzie odchodzi instalacja do aparatu czyli w twoim przypadku w puszce na zewnątrz, inaczej wysokie częstotliwości na skutek gwałtownej zmiany impedancji są "odbijane" od dodatkowej instalacji.Filtr nie tylko służy do wycinania szumu w aparacie ale głównie do zamaskowania dla wysokich częstotliwości istnienia tej instalacji.Dlatego bardzo ważne jest gdzie i jak podłączony jest ten filtr.

  0
 • #5 12 Lis 2011 12:52
  -nobile-
  Poziom 16  

  Nie wiem jak to możliwe ale mimo że widziałem te obrazki na filtrze to odruchowo wpinałem go na odwrót <zalamka> (może to tez przez to ze żeby się dostać do gniazdka musiałem odsuwać szafę). 4 lata się z tym tak męczyłem a starczyło odwrócić filtr... i wszystko jest w porządku. (Najlepsze że panowie z firmy X byli zaraz po założeniu 4 lata temu w tej sprawie i sprawdzali połączenie nawet z centrala itp.. i nie rozwiązali problemu tylko zaproponowali rozwiązanie umowy.. )

  0