Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączanie internetu ADSL przy polaczeniu tel. brak synchronizacji z mikrofiltr

-nobile- 12 Lis 2011 11:50 2947 4
  • #1 12 Lis 2011 11:50
    -nobile-
    Poziom 16  

Mam problem od paru lat z internetem (kiedyś neostrada teraz netia) zawsze przy połączeniu telefonicznym mam zrywana synchronizacje (zakłócenia osiągają dużą wartość). Prędkość łącza to 2Mb i to rzekomo max. Parametry jakie podaje modem to:
    D-down stream U-Up stream
    margines szumu: D-7.50 U-23
    tłumienie: D-39(dochodzi do ok 42 czasami) U-24
    moc wyjściowa: D-17 U-11

Po zamocowaniu mikro-filtra przy telefonie modem (ZTE ZXDSL 852) w ogóle nie nawiązuje synchronizacji, dlatego nie jest wpięty bo telefon sam eliminuje szumy (na starszych było słychać szum).
    Może ktoś coś poradzić czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji?
    (lepszy modem, jakieś zmiany w centrali, odpowiedni filtr...?)

0 4
  • #2 12 Lis 2011 11:58
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Dobrze masz wpięty filtr ?

Code:

[gniazdo-tel] ---+---- [modem] === [komputer]
                      \____[filtr] === [telefon]

spróbuj inny filtr ?

Mam neo od paru lat ale od czasu do czasu są awarie i zgłaszam i naprawiają.

0
  • #3 12 Lis 2011 12:06
    -nobile-
    Poziom 16  

Tak.
    Filtr wpinam przy samym telefonie i po tej operacji modem już się nie synchronizuje.. nawet jak telefon nie jest podpięty do filtra to modem nie ma synchronizacji.. a przewód jest rozdzielony na telefon i modem w puszce na zewnątrz domu i jest połączony równolegle na skrętkę (tzw. byka). Z tego co pamiętam sprawdzałem oba filtry i ten sam efekt, teraz mam tylko jeden bo nie wiem gdzie się drugi zapodział.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Lis 2011 12:31
    krzych66
    Poziom 27  

Filtr ma być wpięty tak aby kabelek który od niego odchodzi szedł w strone lini a nie w strone aparatu.Kabelek to jest wejście line a gniazdo to wyjście phone do aparatu.Generalnie filtr taki ma być podłączony tam gdzie odchodzi instalacja do aparatu czyli w twoim przypadku w puszce na zewnątrz, inaczej wysokie częstotliwości na skutek gwałtownej zmiany impedancji są "odbijane" od dodatkowej instalacji.Filtr nie tylko służy do wycinania szumu w aparacie ale głównie do zamaskowania dla wysokich częstotliwości istnienia tej instalacji.Dlatego bardzo ważne jest gdzie i jak podłączony jest ten filtr.

0
  • #5 12 Lis 2011 12:52
    -nobile-
    Poziom 16  

Nie wiem jak to możliwe ale mimo że widziałem te obrazki na filtrze to odruchowo wpinałem go na odwrót <zalamka> (może to tez przez to ze żeby się dostać do gniazdka musiałem odsuwać szafę). 4 lata się z tym tak męczyłem a starczyło odwrócić filtr... i wszystko jest w porządku. (Najlepsze że panowie z firmy X byli zaraz po założeniu 4 lata temu w tej sprawie i sprawdzali połączenie nawet z centrala itp.. i nie rozwiązali problemu tylko zaproponowali rozwiązanie umowy.. )

0