Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik uderzeniowy boczny Clio II

12 Lis 2011 14:43 22850 11
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich!

Chciałbym się dowiedzieć gdzie w Renault Clio II 2003r. znajduje się czujnik uderzeniowy od strony kierowcy, gdyż na komputerze wyskoczył mi błąd dotyczący tego czujnika. Przeszukałem internet i nie mogłem znaleźć nic na temat gdzie on jest umiejscowiony.
    Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    1028 na obrazku
    Czujnik uderzeniowy boczny Clio II
  • Poziom 15  
    A jak się do niego dostać? |Czy on jest umiejscowiony w fotelu kierowcy?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Umieszczony jest po wewnętrznej stronie słupka środkowego-trzeba odchylić plastik na słupku
  • Poziom 15  
    Dzięki wielkie !
    A jeszcze mam pytanie czy można go zdemontować bez problemu? Trzeba odłączyć akumulator aby nie wystrzeliły poduszki? Istnieje może możliwość naprawy takiego czujnika?
  • Poziom 18  
    Odłączenie akumulatora załatwia sprawę ale nie wiem czy można go naprawić. Przykręcony jest jedną śrubką.
  • Poziom 43  
    Czujnik jest nie na słupku tylko prawie w połowie długości przedniej części progu, zdjąć osłonę progu, pod nią widać czujnik
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mąci napisał:
    Istnieje może możliwość naprawy takiego czujnika?

Nie, zaśniedziały jest.
  • Poziom 15  
    A to dopiero zobaczę jutro, a co w nim może zaśniedzieć? Styki?
    A jak go naprawie lub wymienię to kontrolka od poduszek sama zgaśnie czy będę musiał kasować błąd komputerem?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nic nie zobaczysz, zaklejony, zabity dechami, bez uszkodzenia nie otworzysz. Teoretycznie powinna zgasnąć.
  • Poziom 43  
    Błędów czujnika jest kilka, co ci wyskoczyło- przerwa, zwarcie, samo oświadczenie,,błąd czujnika,,to trochę za mało?
  • Poziom 15  
    No właśnie nie wiem dokładnie bo to jest kumpla auto i on był sprawdzać na komputerze i z tego co mi powiedział to tylko to że pokazało mu błąd czujnika uderzeniowego bocznego. Postaram się dowiedzieć czy oprócz tego coś więcej nie pisało.