Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

do osob znajacych rosyjski :)

07 Gru 2004 22:35 1545 13
  • Poziom 13  
    witam i pozdrawiem

ten temat glownie tyczy sie osob znajasych ow piekny jezyk i dosc dobrze rozumieli tematy elektrotechniczne.problrm polega na tym ze nabylem dziwne urzadzenie(сделанн в CCCP)i niema pojecia do czego to moze byc wykozystane(dawali to wziolem :)).
    wyglada to nastepujaco:dluga prostokatna,metalowa obudowa(jakies 40cm)z szybka na czele.na panelu znajduja sie nie zrozumiale dla mnie napisy(w stylu чувствительность i гистерезис, troche wiekszym drukiem jest napisane гр-6). w srodku znajduje sie dosc spore trafo,peki kabli,spore kondensatory, jedna lampa ktura wystaje na panelu,i 3 dziwne szklane banieczki z trzema elektrodami, przekaznik i jeszcze jakas plytka z elektronika. z tylu sa 2 magiczne okragle wyjscia albo wejscia, jedno na 4 piny a drugie na 12.
    wszystko jest z roku 74 :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    A moze jakies foto tego czegoś... kiedyś całkiem nieźle dawałem sobie radę z tym językiem, nawet tłumaczyłem teksty. A jesli chodzi o te dwa słowa.. to chyba się domyślasz:
    чувствительность - czułość
    гистерезис - histereza

Podeślij więcej szczegółów to coś powalczymy.
  • Poziom 23  
    Te dwa rosyjskie terminy to dla mnie czulosc (tak na 80%) a drugie to histereza (ruskie czesto zamieniaja nasze h na g) Na podstawie opisu moge zgadywac ze to czesc rakiety SS20 albo sprzet do zanecania karpi pod lodem. :) Kondensatory moga byc spore pewnie to wczesne rosyjskie elektrolity. Podaj wiecej szczegolow (ruskich napisow) moze do czegos dojdziemy
  • Poziom 21  
    Proponuję zejść do Schronu. Rosyjskie głowice- szczególnie te nie atomowe- są niezwykle "atomowe".
    andy_o
  • Poziom 33  
    fotkę najlepiej podeślij.. ruscy pisali na płycie czołowej często co to jest np. czastotmietr (cyrylicą!)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Faktycznie, chyba trzeba bedzie zejść do schronu, jeżeli będziesz dalej kompletował ten zestaw.
    Tu masz urzadzenie współpracujące z tym wynalazkiem:

Радиоизотопный преобразователь «РП-24»
    http://www.scma.ru/TABL2/rrp_3f.htm
  • Poziom 27  
    i wse jasno.
    budet bolsze predłożenij po russkomu jazyku piszi
    pomogu
  • Poziom 13  
    :arrow: nrob
    całkiem fajnie to wyglada na tym linku, ale i tak dalej niewiem co to moze byc.
    bylbym wdzieczny za bardziej precyzyjne informacje

pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Z tyłu tego urządzenia jest tabliczka znamionowa. Co tam na niej jest napisane?
  • Tłumacz Redaktor
    hm... wyglada mi to na jakis moduł do radiostacji najprawdopodobniej - pewnie cos militarnego, bo duzo u nas w woju jeszcze ruskiego sprzetu.
    P.S. co to za lampa w srodku? ma jakies oznaczenia?
  • Poziom 13  
    z tylu jest tylko napisane;model, z CCCP, nr serylny,data produkcji i ze jest z tallina

a co do lampy to oczywiscie najwiekszy napis to CCCP :) a dalej TΓ3-0,1/1,3 i data IX - 74
  • Tłumacz Redaktor
    ta lampa to, jak juz napisałes TG3-0.1/1.0 zadnego innego okreslenia na nia nie znalazłem... AFAIK to jest jaki tyratron.
    nie wiem czy to w czyms pomoze... nadal uwazam ze jest to moduł do jakiegos wiekszego urzadzenia radiowego
  • Użytkownik usunął konto