Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cieknie woda z bębna Amica WMS 862 M

JIK 12 Nov 2011 18:42 2628 6
    JIK
    Level 9  
    Witam.
    Dostałem ostatnio w prezencie używana pralkę AMICA WMS 862 M, ma kilka lat ale bardzo niewiele używana. Jednak, gdy ją podłączyłem zalała mi kuchnię. Po rozebraniu tyłu i góry okazało się, że woda leci z tyłu zbiornika w miejscu oznaczonym strzałką na fot.
    Jaka może być przyczyna?
    Czy może dać radę temu amator, z pewnym doświadczeniem w majsterkowaniu? Dzięki z góry za porady,
    Cieknie woda z bębna Amica WMS 862 M
    JIK
    Level 9  
    Niestety, to nie z termostatu, woda raczej wypływa od dołu, poniżej termostatu, spod tej blachy przymocowanej dwoma śrubami.
  • Helpful post
    hubert1188
    Level 13  
    Ta blacha z dwiema śrubami to mocowanie silnika ,więc raczej to odpada .Nieszczelność z pewnością jest na połączeniu zbiornika z płaszczem tylnym ,jest tam uszczelka ,którą nadgryzł ząb czasu . Demontaż nie jest zbyt trudny .A tak nawiasem mówiąc to ta pralka nie ma kilka lat ,tylko około 10 ,ale to szczegół :)
    JIK
    Level 9  
    Po rozbiórce okazało się, że podczas transportu jedna ze śrub zabezpieczających (była nieoryginalna - za długa) przebiła blachę fartucha, osłony bębna z tyłu wykonaną z nierdzewki. Czy można to jakoś załatać? Szukałem w necie i po serwisach rzecz jak na razie nieosiągalna.
    JIK
    Level 9  
    Dziurę zalutowałem, na razie woda nie cieknie. Oby długo!