Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do bramy CAME - opornie przesuwa bramę

12 Lis 2011 19:56 12203 21
 • Poziom 10  
  Mam problem z napędem bramy CAME (taki do 400kg). Jak jest zimno (np. teraz), lub po ostrych deszczach (brama to rama stalowa z przykręconymi do niej deskami) to brama nie startuje, słyszę, że napęd próbuje kręcić, ale nie daje rady. Jak bramę popchnę to idzie. Z powrotem często zamknie się sama, ale też z oporem. Po przejściu w dwie strony brama już potem idzie sama, ale zauważalnie się męczy. Po np. godzinie, ta sama sytuacja, znowu muszę ją popchnąć by poszła. Ma około 5 lat.

  Problem mam w zasadzie od roku. Właśnie zimą był serwis (autoryzowany), posmarował, regulował, czyścił, sprawdził było ok. Następny dzień to samo. Przez telefon mi powiedział, że trzeba włożyć w bramę jakieś części za ponad 300 pln. Po zimie problem minął więc nie zleciłem naprawy. Teraz problem wrócił.

  Podejrzewam kondensator. Czy mam rację ?

  Pozdrawiam
 • Użytkownik obserwowany
  Jeśli masz silnik w napędzie na 230 V to tak zmień kondensator na próbę.Jeśli nie pomoże to to wózki do wymiany.Ale najpierw rozsprzęglić musisz bramę i ręcznie spr czy ma opory. Podejrzewam że ma opory na rolkach.

  Dodano po 51 [sekundy]:

  A jaki to model tego Came?
 • Poziom 10  
  Wygląda jak BX74 (na napędzie nie widzę modelu tylko CAME). Pamiętam, że serwisant podregulował coś by miała większą moc. Fakt wspominał coś o rolkach. Czy chodzi lekko sprawdzę jutro.
  Jakby to były rolki to cały czas by trzeba było ją popychać, a tu starczy tylko raz - tak sobie myślę.
 • Użytkownik obserwowany
  Skoro tak jak mówisz to wymień kondensator.Daj o 2 3 mikro farady wiekszy nawet nic sie nie stanie.
 • Poziom 10  
  Tak zrobię, w poniedziałek dam znać. Dziękuję!
 • Poziom 9  
  Ontario,

  Mógłbyś dać znać co tam w twoim napędzie mam dokładnie taki sam problem w ZBX7 jak popada czy zrobi się tylko wilgotno albo przymrozi to brama nie chce wystartować jak pchnę rusza. Jak ją ze sprzęgła zluzuje chodzi lekko.
 • Poziom 10  
  Do tematu wrócę w środę, mam trochę wyjazdów.
  Wtedy dam znać. Muszę kupić ten kondensator.
 • Poziom 9  
  Witam,

  Czekam zatem z niecierpliwością do środy jeżeli by sie udało (czego szczerze życzę) proszę o info na temat kondensatora (parametry) oraz jakąś skróconą instrukcje wymiany bo jestem zielony w tej materii.

 • Poziom 19  
  Kondensator to ten biały wałek z 2 przewodami, wymiana polega na włożeniu nowego w miejsce starego, obojętnie jak podłączysz miejscami te 2 przewody bo to nie ma znaczenia. Na początek radzę odkręcić centralę i obejrzeć elektronikę z drugej strony, czy nie ma tam jakichś mrówek czy innego robactwa. Moc reguluje się w nim przekładając przewód na transformatorze, ma chyba 4 stopnie regulacji. Trzea też dokręcić to żółte kółko od rozsprzęglania. Powodzenia
 • Poziom 9  
  Przysniciel dzięki wielkie,

  Wiesz może jaki powinien byc ten kondensator chodzi mi o pojemność czy jest to 20 mikro faradów?

  Jeszcze raz dzięki.
 • Użytkownik obserwowany
  Jaka moc silnika?

 • Poziom 19  
  może to być 20uF, trzeba przeczytać wartość ze starego lub podać nam model napędu
 • Poziom 9  
  Witam,

  Model napedu Came BX7 strong. Mogę wysłać fotę.
  Wielkie dzieki za poświecony czas i konstruktywne wiadomości.

  Pozdrawiam
 • Użytkownik obserwowany
  20 mikro faradów daj.
 • Poziom 9  
  Jeszcze raz,

  Wielkie dzięki wszystkim którzy zechcieli pomóc. Jak wymienię dam znać.

  Pozdrowionka.
 • Poziom 10  
  Witam

  Z opisu przypuszczam że to nie kondensator jest winny. kondensator jak traci moc to nie ma znaczenia czy jest ciepło czy zimno, sucho bądź mokro. Raczej bym przypuszczał że problem jest z bramą i stawia siłownikowi opór przy starcie. Czyli tak jak mówił technik możliwe że trzeba wymienić bądź wyregulować rolki.
  Jeśli brama ma stojącą rolkę bądź uszkodzone prowadnice to jak by silny nie był siłownik zawsze będzie miał problem z ruszeniem. Po wprowadzeniu w ruch zawsze jakoś sobie będzie radził.
 • Poziom 21  
  Ma znaczenie czy jest ciepło czy zimno. Właśnie wtedy kiedy zaczynają się przymrozki i minusowe temperatury wychodzi spadek pojemności kondona. W siłownikach do dwuskrzydłowych czy też przesuwnych-bez znaczenia-dzieje się tak samo.
 • Poziom 9  
  Witam Wszystkich Ponownie,

  Właśnie w sobotę wymieniłem kondensator. Wszyscy którzy mówili, że to on jest przyczyna to prawdziwi profesjonaliści. Oczywiście po wymianie barma chodzi jak należy. Jeszcze jedno chcę podziękować za wsparcie z waszej strony a także za to, że podpowiedzieliście jakiej pojemności kondensator zastosować. Jest to 20 mikro faradów (oryginał był dokładnie taki sam). Koszty to 10 zł + 15 minut robocizny. Siła była już ustawiona na pozim 4.
  Jeszcze raz wielkie dzięki.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  A w moim przypadku wymiana nie pomogła. Brama nadal zachowuje się jak poprzednio - przy niskich temperaturach, lub po deszczach trzeba ją popchnąć. Najprawdopodobniej to wina rolek i braku podpórki bramy na końcu kiedy jest w pozycji "zamknięta".
 • Użytkownik obserwowany
  Rozsprzęglij napęd i przesuwaj bramę ręcznie.Jeśli przesuwa się lekko bez oporów to dobrze i wtedy wina w elektronice leży.Jeśli brama idzie ciężko to wina rolek w wózkach.
 • Poziom 9  
  Witam,

  W twoim przypadku upatrywał bym winy raczej w wózkach, ja także nie mam podpory na końcu w poz. zamknięta i jak widzisz kondensator pomógł. Chyba, że masz bardzo długą brame ale po to jest tzw ogon (przeciwwaga z regły połowa długości bramy) moja brama ma w świetle 4m. Sprawdź wózki tak jak radzą.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia wiem jakie to denerwujące.
 • Użytkownik obserwowany
  Wózki do wymiany na 100%. Temat do zamknięcia.