Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Granie, zawiecha, ekran wygasa

12 Lis 2011 20:46 1541 8
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam problem z grą.. Gra metin2, nie chodzi o globalny serwer tylko prywatny..
    Metin2 PL chodził mi poprawnie, wszystki clienty prywatnych serwerów też dobrze chodziły.. Lecz ostatnio zagrałem sobie na pewnym serwerze i ich cliencie i mam następujące problemy:

1.Gram jakiś czas, bywa różnie, raz 5 minut raz godzine.
    2. Następnie gra i chyba dzwięk się zacina na kilka sekund.
    3. Dzwięk się odcina, słysze wszystko co się dzieje lecz ekran zamienia się w czarny.
    4. Pozostaje reset komputera...

Czemu tak się dzieje ? Komputer mam słaby ale to nie jest przyczyną, bo inne clienty chodziły.

Jesszcze jedno pytanko.
    Czasami komputer zaczyna wydawać dzwięki takie jak przy przechodzeniu w stan wstrzymania, i w kólko ten dźwięk póki nie trzepnę komputerem. Jak nie walnę komputera to po kilku powtórzeniach dźwięku pojawia się identyczny czarny ekran jak podczas grania. Czego to przyczyna?
    Kiedyś zadałem to pytanie ale uzyskałem odpowiedź, że dysk zepsuty, żebym czymś przeskanował i wysłał, wszystko było dobrze na skanie i temat ucichł.
  • Poziom 25  
    Obstawiałbym problem typu "coś nie łączy".
    Poodpinaj wszystko co się, da (wszystkie wtyczki od zasilacza - od płyty głównej, dysków i napędów, wszystkie kable ATA/SATA - z obu stron: od dysków i napędów oraz od płyty głównej), wyjmij karty rozszerzeń, przeczyść w miarę możliwości złącza, i pozapinaj wszystko dokładnie z powrotem.
  • Poziom 12  
    Zaraz sobie pójdę grać, jak znowu mi wygaśnie to odłącze wszystko i zrobię tak jak piszesz.
    Napiszę jak będzie działał po wyczyszczeniu.
  • Poziom 42  
    newnowynew napisał:

Czasami komputer zaczyna wydawać dzwięki takie jak przy przechodzeniu w stan wstrzymania, i w kólko ten dźwięk póki nie trzepnę komputerem. Jak nie walnę komputera

Od grzmocenia w komputer padnie dysk o ile jeszcze jest sprawny. Można użyć programu HD Tune 2.55 i zamieścić SMART.
  • Poziom 43  
    Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Od grzmocenia w komputer padnie dysk

To co mam robic jak inaczej sie go nie przywroci do zycia
  • Poziom 38  
    Gdybyś podał konfigurację, czego nie zrobiłeś, można by ocenić czy np. nie ma miejsca sytuacja problemu z kartą graficzną, gdzie zawiesza się sterownik i nie odzyskuje sprawności.
  • Poziom 25  
    Cytat:
    można by ocenić czy np. nie ma miejsca sytuacja problemu z kartą graficzną, gdzie zawiesza się sterownik i nie odzyskuje sprawności.

Wydaje mi się, że problem ze sterownikiem raczej odpada, jeżeli pomaga... "grzmocenie" ;-)
    newnowynew, jeśli naprawdę szukasz pomocy, to zastosuj się do porad kolegów (mojej także - zapomniałem napisać o wyjęciu także kości ram).
  • Poziom 12  
    Wyciagałem wszystko co się dało.

Zasilacz mam z czarnej listy.
    Komputer jest stary i tani.. do niego nic nie bede dokupywal, wiec jesli nie da sie tego naprawic nie wydajac pieniedzy to trudno...

Obecnie skladam sobie komputer, wiec nie ma sensu do starego złomu dokupywać zepsutych części