Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konkretnie o parametrach. Osiągnięcie dobrej przepustowości łącza.

psnopi 12 Lis 2011 23:52 699 4
 • #1 12 Lis 2011 23:52
  psnopi
  Poziom 2  

  Witam wszystkich.
  Mam małą prośbę do osób które co nieco wiedzą jak to jest z tym tłumieniem i całą resztą tych informacji na fotce poniżej, otóż mam neostradę 2Mb ale z tą prędkością to jest różnie raz jedzie 250kb a innym razem 160kb a czasami spada do 100kb, ogólnie cały czas mi fruwa ta prędkość podczas ściągania.
  Mój router to tplink TD-W8910G moja odległość od centrali to 600 metrów.
  Dzwonili do mnie z Neti i powiedzieli że w granicach 17Mb 19Mb powinno działać (niech by nawet nie było tych 17 czy 19 ale z 10Mb 12Mb to by było ok)
  Chciałbym skorzystać z ich ofert na telefon i internet, bo wiadomo chodzi o kase.
  proszę o ile to możliwe o informacje co do pozycji na fotce które są odpowiedzialne i za co i w jakich parametrach powinny się znajdować, i czy możliwe jest osiągnięcie dobrej przepustowości łącza w ogóle.

  Konkretnie o parametrach. Osiągnięcie dobrej przepustowości łącza.

 • #2 13 Lis 2011 13:21
  terrade
  Poziom 36  

  Co do prędkości to sprawdź na komputerze bez wirusów, antywirusów i innych "zamulaczy", ściągając z kilku szybkich serwerów (kilka testów), używając Internet Explorera. No i najlepiej w nocy - jeśli to pomoże to masz przeciążenia sieci operatora.

  Co do parametrów:
  -SNR Margin na downstream bez zarzutu, na upstream nie za bardzo, ale to nie jest pewny miernik łącza, szczególnie gdy linia jest obciążona minimalnie
  -Attenuation - tłumienie bardzo dobre, z szansami na pełne 20 Mb/s, ale może brakować skoro nawet router jest pesymistą (AR)
  -power w porządku, póki co wyższej mocy nie potrzebujesz (a inni twoich zakłóceń), choć 11.5 to aż za dużo
  -Attainable Rate - to jak router ocenia jaką synchronizację powinno dać się uzyskać, zwykle jest to zawyżane, to że masz zaledwie 22408 to oznacza pesymizm, który skądś wynika
  -Rate :cry: czyli synchronizacja, niestety masz zaledwie 1919 (zamiast 2496) - to oznacza ogromne kłopoty z linią (zwykle) skoro uzyskałeś tak mało
  -HEC na up wygląda fatalnie, ale możliwe że to częsty błąd routerów i że tyle wskakuje na początku, a potem nie rośnie.

  Zatem:
  -zrób restart routera żeby wymusić nową synchronizację
  -sprawdź instalację w domu
  -obserwuj stabilność przez wiele dni
  Najpierw musisz poznać poziom niestabilności twojej linii. Bez wątpienia będzie chodzić 17-19 Mb/s, niestety stabilność może być tragiczna (o ile zakłócenia które spowodowały 1919 są częste).

 • #3 14 Lis 2011 18:16
  psnopi
  Poziom 2  

  No dobra, trochę powalczyłem z kablami fakt był bajzel i któryś z od czepów prowadzony był nawet przewodem elektrycznym, wymieniłem, część wyciąłem.
  Obecnie wygląda to trochę inaczej, lecz "RATE" i tak mi się nie podniosło i tu zastanawiam się czy to czasem nie TP narzuca tą granicę, bo reset (przyciskiem) routera był kompletny na nowo konfigurowany ale jak widzę "HEC errors" na upstrem się nie wyzerował trochę wzrósł ale pewnie wynika to z walki z kablami( odłączanie podłączanie) od momentu jak siedzę na necie i to obserwuję to od dłuższego czasu nic się z tym nie dzieje.
  Jeśli chodzi o moją stabilność łącza to jest ok nie zauważyłem większych komplikacji powiedzmy że raz w miesiącu muszę odłączyć zasilanie od routera bo nie mogę się podłączyć do sieci.
  no to jeszcze screen:
  Konkretnie o parametrach. Osiągnięcie dobrej przepustowości łącza.

 • Pomocny post
  #4 14 Lis 2011 19:53
  terrade
  Poziom 36  

  psnopi napisał:
  zastanawiam się czy to czasem nie TP narzuca tą granicę
  TP ma "automat" DLM stabilizujący linię, w razie kłopotów obniża górne widełki synchronizacji i może stąd się wzięło 1919. Zależy jak często są te zakłócenia, bo błędy wyglądają na błędy routera (wygląda, że ok.66600 HEC dostajesz na starcie). Choć niekoniecznie, bo pesymizm routera na upstream 880-884 jest bardzo duży (normalne byłoby >1200). Obserwuj dalej stabilność, jeśli HEC nie będzie przybywać nic a nic to można podejmować ryzyko "do 20 Mb/s" (lub mniejsze "do 10 Mb/s").

 • #5 14 Lis 2011 20:21
  psnopi
  Poziom 2  

  Ok dziękuję bardzo, dam znać co i jak za jakiś czas.

 
Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson