Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1.6 16V Tryb awaryjny

Dusium 16 Jul 2012 17:04 49498 54
    mike_pi
    Level 12  
    szkoda kolego, że mam tak daleko do ciebie :)
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    kidu22
    Level 35  
    johnson255 wrote:
    Całym winowajcą jest procesor, który znajduje się w liczniku

Pojechałeś po bandzie.
    johnson255
    Level 17  
    Nie no spoko kidu22. Masz pewnie swoją teorię i tyle... Z tym, że ja wiem co naprawiałem. Do tej pory to działa i nawet nie zająknęło się jakimś trybem awaryjnym! [w przypadku jeżeli chodzi o elektronikę, a nie mechanikę]. Mogłem się spodziewać, że znajdzie się ktoś, kto to zakwestionuje. Chcesz wierz sobie, nie chcesz nie wierz...resztę zostawiam do przemyślenia.
    Doktorr
    Level 34  
    Powracające błędy związane z pracą przepustnic w lagunie2 silnikach 1,8 16v (pomimo wymiany przepustnicy i sprawdzenia wiązki przewodów , łącznie ze stykami kostki podłączeniowej przepustnicy) wiążą się z usterkami sterownika silnika.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    panam
    Level 29  
    Nikt nie napisał o akcji renault na przeprogramowanie kompa na te roczniki i sprawdzenie mas na lewej podłóżnicynicy. Pozdrawiam
    panam
    Level 29  
    na lewej podłużnicy , a akcja była( przeprogramowanie komputera wtrysku)
    jurekk55
    Level 36  
    panam wrote:
    a akcja była( przeprogramowanie komputera wtrysku)

A była , była ...ale skuteczna może w 50% przypadków ....reprogi -nowa mapa wtrysku - to nie lekarstwo na wszystkie mechaniczno elektryczne bolączki tego mechatronicznego dziwadła
    Więc mimo chęci pozostaje usunięcie niedomagań mechanicznych , na które często nakładają się problemy z elektryką , rozpatrywanie problemu jako jednej izolowanej usterki kończy się sporymi bezsensownymi wydatkami
    fuelinyourblood
    Level 35  
    Panowie, przeciez pisałem na poczatku ze nalezy wymienic przepustnice i zrobi soft. Wiem to od technika z Renault. Sam walczylem z taka laguna kiedys. Sprawdzałem oscyloskopem przepustnice i wszystkie napiecia ok, sprawdzalem napiecia stera i tez ok. Usterka powracała co jakis czas.
    arturk884
    Level 10  
    Witam
    Ja odnoszę wrażenie jakby po każdym zabiegu się polepszało na tydzień a czasami nawet na trzy tygodnie,tak tez było ostatnio po wymianie oringów przepustnicy,jakby problem przestał istnieć do wczoraj kiedy znowu lampka ze spiralą nie gaśnie po teście -nie odpalam wtedy lali bo wiem co sie będzie działo tylko wyjmuje kartę i od nowa aż zgaśnie...

johnson255 wrote:
    Całym winowajcą jest procesor, który znajduje się w liczniku. To on steruje "wszystkim". Raczej to za jego sprawą bywają te wariacje.

u mnie test licznika wychodzi pozytywnie nie wykazuje błędów czy też mam szukać w liczniku?
    johnson255 czy jeśli chodzi o ten licznik to wystarczy go zdemontować i poprawić połączenia na listwie?
    johnson255
    Level 17  
    Właśnie nie. Testy są tylko od samych liczników to fakt. Ale usterki fabrycznej to nie wskaże. Jeżeli potrzebujecie z tym pomocy to zapraszam na pw.
    User removed account
    Level 1  
    arturk884
    Level 10  
    kolego wlodek-69 -temat dotyczy laguny II w większości ,a myślę,że wszyscy uczestnicy tego tematu posiadają auta z manualna skrzynią wiec jest to zupełnie inny problem,a wracając do tematu to jak na razie mamy trzy rozwiązania
    -naprawa procesora licznika :D
    -naprawa komputera sagem
    -naprawa przepustnicy

a co jest przyczyna w 100% nie wiadomo
    User removed account
    User removed account  
    1orle1
    Level 2  
    Witam.
    Panowie i oczywiście Panie jeżeli są :P
    Zakupiłem Lagunę 2 Ph1 1,8 16v i borykam się z problemem opisanym w niniejszym temacie.
    Czy zlokalizowali Państwo przyczynę pojawiania się ów problemu?
    Zastanawiam się co powiedzieć mechanikowi czy ma spojrzeć na ten procesor ? czy grzebać przy tej nieszczęsnej przepustnicy ?
    Pomóżcie

Z tego co doczytałem w internecie to wystarczy na stałe połączyć wiązki wychodzące z wnętrza z tymi w komorze silnika. Zaledwie 3 kable i niby zrobione bez zbędnych kosztów (jeżeli przepustnica jest okej, oczywiście).
    Czy ktoś taki zabieg robił ? Czy raczej nikt się nie odważył ?
    pila11
    Level 2  
    miałem taki sam problem z trybem awaryjnym wymieniałem map senor, czujnik położenia wału, pedał gazu,przepustnicę. I wtedy znalazłem elektronika tylko od renówek i gościu powiedział że te wszystkie wymiany do niepotrzebne bo to komputer nawala i kazał przyjecać.
    Pojechałem zostawiłem auto na 1 dzień i od roku po problemie, a winny był komputer pod akumulatorem a dokładnie jakiś procesor czy inna mała pierdółka którą gościu przy mnie wylutował i wlutował inną, kosztowało mnie to 400zeta
    1orle1
    Level 2  
    Zgadza się. Problem rozwiązałem już pare tygodni temu. Wymieniłem komputer i lata aż miło.
    Pozdrawiam.
    marekwodniak
    Level 16  
    Kolego Piła 11 daj namiary na tego elektryka samochodowego.
    pila11
    Level 2  
    PHU ELECTRONICS
    ul. Sienkiewicza 266
    42-583 Bobrowniki koło Piekar Śląskich
    502 612 142
    kamilpiech
    Level 10  
    Ja mialem ten sam problem w lagunieII 1.8 16v, probowalem wszystkiego podmiany z auta mojego kolegi, przekladalem przepustnice, pedal gazu, wtryski, wszystkie czujniki na kolektorze i kiedy juz nie mialem opcji zmienilem ecu i to byl strzal w dziesiatke. Dodam ze stare ecu nie wykazywalo zadnych bledow. Wiec ja mysle ze to ECU
    panam
    Level 29  
    1orle1 wrote:
    Zgadza się. Problem rozwiązałem już pare tygodni temu. Wymieniłem komputer i lata aż miło.
    Pozdrawiam.
    , i to było napisane wcześniej, akcja przywoławcza renault, przeprogramowanie albo wymiana kompa z przeprogramowaniem zapomniałem dodać.
    User removed account
    User removed account  
    marekmpp
    Level 1  
    Witam.Mam pytanie do johnson255,chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o opisanym procesorze w liczniku.Mój problem,myślę jest standardowy w lagunie II 1.8 16V.Tryb awaryjny,brak reakcji na pedał gazu.Johnson255 jeśli możesz w jakiś sposób pomóc podaj namiary.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account