Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSP 502 współpraca z WS 502

13 Lis 2011 09:16 1605 7
 • Poziom 8  
  Mam problem ze współpracą jak w temacie. Po naciśnięciu przycisku "equal" nic się nie dzieje - wzmacniacz "nie widzi" DSP. Urządzenia na pewno są sprawne. Zrobiłem mały test, podłączając do WS 502 kabel zasilający korektora FS 502, natomiast sygnał podłączyłem do DSP 502 - wtedy zadziałało tak jak powinno. Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać, oczywiście bez podłączania FS 502.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 9  
  Witam miałem podobny problem że wzmacniacz nie widział korektora , jeśli o to ci chodzi , u mnie po po prostu wtyczki Input i Output są we wzmacniaczu zamienione i wystarczyło kable zamienić i działało . a tak po zatem ten temat nie był już poruszany ?


  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  (dj-MatyAS)
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 8  
  Dzięki za odpowiedź, ale to nie rozwiązuje problemu - przynajmniej u mnie. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, jest tylko jeden poprawny sposób podłączenia kabli sygnałowych, zamiana nic nie da. Myślę, że aby WS 502 przełączył się na korektor musi "poczuć", że korektor jest z niego zasilany, a w przypadku DSP 502 tak się nie dzieje. Może jest jakiś sposób na oszukanie wzmacniacza?

  Jeżeli temat był poruszany, proszę o podanie linka - mnie nie udało się nic znaleźć.
 • Poziom 9  
  Witam sam mam diorę WS-502 i miałem identyczny problem , najpierw robiłem według instrukcji , a potem znalazłem to :

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1425273.html

  Po zatem pali ci się kontrolka stand by ? jeśli tak i nie działa przycisk equalizer we wzmacniaczu to powinieneś mieć gorącą obudowę z tyłu po prawej stronie po paru minutach więc zamień wtyki choćby na chwile i zobacz czy coś zareaguje , chodzi mi o przycisk equalizer , pozdrowienia . U mnie tak było ale teraz działa.

  "pozdro" jest obrzydliwe. Proszę poprawić treść tego i poprzedniego postu.
  Przypominam o:
  3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
  GM
 • Spec od sprzętu Unitra
  rr21rr napisał:
  Może jest jakiś sposób na oszukanie wzmacniacza
  Jest. W wzmacniaczu w gnieździe "Zasil.korektor" pin 2 zewrzyj do masy. Czyli z pin 3.

  suchy 222 napisał:
  Po zatem pali ci się kontrolka stand by ? jeśli tak i nie działa przycisk equalizer we wzmacniaczu to powinieneś mieć gorącą obudowę z tyłu po prawej stronie po paru minutach więc zamień wtyki choćby na chwile i zobacz czy coś zareaguje , chodzi mi o przycisk equalizer , pozdro . U mnie tak było ale teraz działa.
  Większych głupot dawno nie czytałem.
 • Poziom 8  
  Niestety Marian, Twój sposób nie działa. Wg schematu wzmacniacza piny z zasilaniem to pin1 (-38V) i pin5 (+38V), ale nie chcę ich zwierać z masą bez pytania, aby nic nie spalić.
 • Pomocny post
  Spec od sprzętu Unitra
  Piny od zasilania zostaw w spokoju. Nie wiem czy dobrze interpretujesz pinologię, patrząc na gniazdo od zewnątrz. W takim razie spróbuj tak samo, tylko z pinem 4.
  Musi zadziałać, tam w sterowaniu nie ma większej filozofii.
 • Poziom 8  
  Połączenie pin4-pin3 działa, wzmacniacz przełącza się, wyłączając jednocześnie regulację wysokich i niskich tonów, czyli tak jak powinno być.
  Odnośnie pinologii jest ona taka sama na schemacie i we wzmacniaczu (patrząc od zewnątrz). Po lewej piny 1 i 2, po prawej piny 5 i 4 itd.
  Dziękuję za skuteczną pomoc!