Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 2003, 1,9TDi - licznik VDO złe wskazanie paliwa

13 Lis 2011 09:44 4607 7
  • Poziom 15  
    Kupel kupił audi A3 1,9 TDi 2003 problem jest z odczytem wskaźnika paliwa działa na odwrót ( jak jest zatankowany na 1/4 pokazuje 3/4 i analogicznie) oraz po włączeniu kluczyka nie pali się kontrolka ciśnienia oleju. Licznik firmy VDO 8P0 920 900 D. Po odczytach VCDS nie ma żadnych błędów w liczniku, oczywiście był kręcony według stanu EDC, po rozebraniu licznika widać tylko lutowanie na pamięci 93c86. Jak ustawić odpowiednie wartości w pamięci. Jeszcze jedno po połączeniu z licznikiem próbowałem adoptować kanał 30 i dwa inne dotyczące wartości obliczenia paliwa oryginalnie wartość była 3x128 ja zrobiłem 3x118 (przy czym tolerancja ustawienie była od 96-160 chyba) Teraz nie mam możliwości adaptacji, świecą się tylko trzy funkcje. Dołączam wsad i proszę o pomoc. Licznik bez FIS, tylko diody, brak jakiś innych przeróbek.
  • Poziom 35  
    A jak wgrasz orginalny wsad bez modów?
  • Poziom 15  
    Wsad z czytałem Wellonem czy o to ci chodzi

Dodano po 3 [godziny] 11 [minuty]:

Udało mi się połączyć VCDS i mam błąd załączony plik z PrntScrn
    Natomiast VAG CAN Comanderem mogę już z czytać pamięć przez OBD
    Czy mogę VCDS w adaptacji zmienić kanały 29 30 31 czy to coś poprawi drugi plik z PrntScrn
    Załączniki:
  • Poziom 24  
    odpowiem ci w temacie a nie na pw
    takie wsady jak podales to po pierwsze jest zle zczytany lub masz przebieg 800 tys

trzeba wsadzic nowy wsad tzw virgin albo wsadzic inny i go obrobic recznie na podstawie wsadu z ecu ale z drugą opcją to trzeba byc troche obeznanym z hexem

potem tylko adaptacje vcds.
  • Poziom 15  
    aktualny stan licznika to 170440km
    a w edc jest 294000km
    nie działa dobrze wskaźnik paliwa i kontrolka ciśnienia oleju
    Jak zmieniałem w adaptacji VCDS wartości w 28 i 26 ( możliwość od 96 do 144) to wskaźnik lekko opadł, lecz jak zmienić wartość na odwrót. Chodzi mi od odczyt rezystancji (wartość max 65565)
  • Poziom 24  
    wsadz mu virgin a potem wszystko dograj wylicz z ecu pin do immo
  • Poziom 15  
    Jesteś wstanie mi sprzedać plik i podpowiedzieć na PW jak to zrobić, mam VAG CAN comandera oraz oryginał VCDS z ADACO