Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor thomson i podłączenie pod komputer

czarodziej_merlin 13 Lis 2011 12:21 2992 1
  • #1 13 Lis 2011 12:21
    czarodziej_merlin
    Poziom 7  

Witam, chciałbym podłączyć komputer do swojego telewizora, w komputerze karta Asus GeForce 9600GT,karta posiada wyjścia 2xDVI i TV-out (8pin), na komputerze system Windows 7. Model Telewizora Thomson 55 mc 18 TX type 228/TX91G, posiada on tylko wejście antenowe i jedno AV. Próbowałem podłączyć na wiele sposobów aby uzyskać obraz za pomocą najróżniejszych kabli i przejściówek ale dalej w telewizorze obraz czarny. Tylko jednego sposbu nie próbowałem karta obsługuje HDMI (za pomocą przejściówki DVI-HDMI), a widzialem że brat do telewizora dostał przejściówkę z Euro(żeńskie) do HDMI(męskie)(kupił jakiegoś LEDowca od Samsunga). Pomyślałem że może to się uda ale niestety brat korzysta z tego kabelka a ja nie mam przejściówki DVI-HDMI(a nie chce wyrzucać pieniedzy w błoto i kabelka takiego jak ma brat nie znalazłem na necie). Czy ktoś mógłby mi pomóc z moim problemem?? moze ktoś tak już próbował podłączyć?? Może ktoś wie jak podłączyć przez TV out??
    Widziałem również najróżniejsze konwertery obrazu ale nie stać mnie na to i nie wiem czemu nie mam do tego zaufania.
    Proszę was o pomoc

Regulamin p.3.1.13. W szkole podstawowej uczą, jaką literą rozpoczynamy zdanie. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]

0 1
  • Mitronik
  • #2 20 Lis 2011 13:50
    czarodziej_merlin
    Poziom 7  

Witam, udało mi się rozwiązać ten problem, co się okazało wystarczyło użyć kabla Component dołączonego do karty i podłączyć czincz tylko pod Pb-out (złącze niebieskie) reszte pod TV i obraz jest podany w pełnych kolorach. Niestety wyszedł inny problem bo chciałbym mieć klonowanie obrazu na obu wyświetlaczach, lecz gdy ustawiam w systemie powiel ekrany to max rozdzielczość na monitorze i TV jest 1024x768, a ja chciałbym mieć ustawione klonowanie i zachować rozdzielczość 1280x1024 na monitorze, a na telewizorze np. 800x600 w panelu sterowania Nvidia nie znalazłem takich ustawień. pomożecie??

0