Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co trzeba ustawić żeby procek w Toshiba 3440ct był 500mhz?

07 Gru 2004 23:48 1199 2
  • Poziom 2  
    Ostatnio kupiłem laptopa toshiba 3440ct (super cienki i lekki) i wg. producenta ma on P3 500 mhz, ale jak tak włączam filmiki i inne rzeczy to mi to nie wygląda na tyle. Kiedy robię test włączając directx to w zależności co w tej chwili procesor robi pokazuje się zmienna częstotliwość- inna przy odtwarzaniu mp3, inna przy divix, no i inna jak nic sie nie dzieje w win. Przy dużym obciążeniu procesora, największym jakie udaje mi się wygenerować, directx pokazuje 300mhz, a to o całe 200mhz mniej niż powinno być. Mam też inny laptop gateway solo 2150 z celeronem 466mhz i jak coś włączam na nim to chodzi to dużo lepiej niż na toshibie pomimo tego, że ma mniej ramu (32mb mniej) gorszą k.graf(4mb mniej). Jak to ustawić żeby procesor był szybszy bo kupiłem tę toshibę w celu przyspieszenia moich programów,a tu nie dość że zapłaciłem więcej pieniędzy niż za gatewaya to do tego ten komp jest wolniejszy.

Na obu komputerach zainstalowany jest win98 i identyczne oprogramowanie- cinemaplayer, windows media i.t.p

Aha...kiedy wchodzę do systemu w Panelu sterowania to jest napisane że procesor to: x86 Family 6 Model 8 Stepping 3

pozdr. sambor10
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Podawana przez Ciebie przypadłość to najprawdopodobniej celowe działanie producenta - wielu producentów laptopów budowało systemy ograniczenia prędkości procesora na rzecz długości pracy na baterii. Jeżeli ci to przeszkadza spróbuj wyłączyc wszelkie opcje związana z zarządzaniem energią.

Szczegóły w artykule: http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/su/su...1073769638&ST=11&SortOrder=LT_WEIGHT&awhit=11
  • Poziom 2  
    Dizęki, wystarczyło wcisnąć klawisz Function + F2 kilka razy i ustawić na max . Ale należało to zrobić jeszcze przed wejściem do win zaraz po testach sugerując się jasnością monitora, tak żeby była najjaśniejsza. Teraz jest ok i wszytko działa jak należy, a nawet lepiej.
    pozdr. Sambor10