Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele Softtronic w489i WPS -NIEREGULARNA praca

x-jeykey 13 Lis 2011 12:42 2465 3
  • #1 13 Lis 2011 12:42
    x-jeykey
    Poziom 2  

Obecnie Miele Softtronic w489i WPS kompletnie nie dziala.
    To jest sytuacja ktora sie powtarza.
    Kilka dni nie dziala, potem nagle daje sie uruchomic na kilka pran i potem znow nie daje zadnych znakow zycia.

W pralce ostanio wymienilem waz doprowadzajacy wode wraz z aquastopem / element zespolony/ i potem jeszcze szczotki silnika.
    Kilka tygodni spokoju i objawy zgodnie z powyzszym opisem. Kolejny problem ...

Sprawdzilem blokade zamka.
    Optycznie dobrze, zadnych przepalen/zwarc.
    Trzy kable od tej blokady: zmierzona rezystancja ok. 118ohm - zakladam ze to cewka ?
    rowniez stan 0-1 w zaleznosci od pozycji cyngla zapadki zamka.
    Wlacznik pralki takze pomierzylem miernikiem po odlacenie od niego 3-kablowej wtyczki wspomnianego zamka. Wystepuja tu napiecia pomiedzy stykami: 1-2 ok.20V ; 2-3 ok.234V; 1-3 ok.54V ( choc ten pomiar akurat bywa rozny).
    Ogolnie na wlaczniku wystepuje napiecie i zmiany stanow w zaleznosci od pozycji wl/wyl.

Zakladam, ze wspolpraca wlacznika pralki z blokada zamka moze byc prawidlowa.

Moim zdaniem w tym wypadku pralka powinna przynajmniej wystartowac??

Dalsze moje podejrzenia prowadza do zasilacza.
    Niestety nie posiadam schematu do pralki.
    Czy ktos moze mnie upewnic czy warto wymontowac zasilacz i go odejrzec, a na pierwszy ogien wymienic kondensatory elektrolityczne?
    Moze jest jakis inny kierunek poszukiwan?

0 3
  • #2 21 Gru 2011 08:00
    XAX
    Poziom 21  

Czy pralka jak nie działa sygnalizuje coś miganiem jakiejś LEDy?

Przeważnie problem leży w płycie wykonawczej (tej na drzwiach). Szczególnie lubi tam wysiąść transformator.

Druga sprawa to przemyj obie elektroniki alkoholem izopropylowym i dokładnie wysusz. Miałem kilka pralek które tak uratowałem.

0
  • #3 21 Gru 2011 09:06
    x-jeykey
    Poziom 2  

Pralka / tak jak widzi ja normalny uzytkownik/ zachowuje sie jak odlaczona z gniazdka.
    Bezpiecznik jest dobry stad pomierzylem te napiecia.

W taki stan przechodzila kilka razy tuz po zakonczeniu prania.
    W miedzyczasie wykonywala kilka pran poprawnie.

Odstawiona na kilka dni po wadliwym zadzialaniu wracala do normy.
    Ostatnim razem juz nie.

Pierwsza awaria tej pralki byl aqua-stop /ten przy wezu/.
    Poniewaz jest nietypowy na 110V zostal zakupiony nowy / koszt ok. 150 GBP/.
    Pralka od razu jednak nie ruszyla po wymianie migala jedna z kontrolek jak sie okazalo ta od szczotek silnika.
    Po wymianie szczotek silnika cieszylismy sie kilka tygodni jej nienaganna praca.
    Potem ta kaprysna praca.

Wydaje sie ze Miele doskonale wyliczylo zywotnosc tego wyrobu na koniec dajac mozliwosc zarobienia jeszcze serwisowi.

0
  • #4 21 Gru 2011 20:25
    rafix81
    Poziom 11  

mogę to naprawić wiadomość na priva

0