Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool FL 5054 - 500 nie wypuszcza wody

Michciuq 13 Lis 2011 16:25 2288 6
  • #1 13 Lis 2011 16:25
    Michciuq
    Poziom 8  

Witam. Moja pralka nie wypuszcza wody, programator normalnie chodzi, gdy przełącza się na wypuszczanie wody to leci jak krew z nosa, czyli praktycznie w ogóle. Sprawdzałem filtr czysty, pompa wyczyszczona, nie jest nic zapchane. w czym może byc problem?
    Pozdrawiam

0 6
  • #3 13 Lis 2011 17:04
    Polarnik1
    Poziom 16  

W niektórych modelach jest przy wejściu węża od pompki do zbiornika zawór z kulką (trzeba zdjąć wąż od zbiornika) i tam mogło coś utkwić albo w wężu spustowym.

0
  • #4 13 Lis 2011 18:38
    Michciuq
    Poziom 8  

Jeszcze jest taka sprawa, przeczyścilem ten cały filtr i pompę. Zrobiłem pranie, woda normalnie się wypuszczała, przy następnym wypuszczaniu prawie w ogóle nie leciała. Przypuszczam, że to wadliwa pompa, bo raczej nic nie ma w tych wężach

0
  • #5 13 Lis 2011 20:51
    skryn
    Admin grupy AGD

Michciuq napisał:
    gdy przełącza się na wypuszczanie wody to leci jak krew z nosa, czyli praktycznie w ogóle.

Jeżeli woda przy wylewaniu wylatuje, jak krew z nosa, to nie czepiaj się pompki, bo ona nie ma z tym nic wspólnego (działa, albo nie), tylko zasyfiałego układu odprowadzania wody. Np. moneta pięciogroszowa, stająca na sztorc w wężu spustowym, jak wiatr zawieje... :)
    Koniec i kropka.
    Amen, to klasyk.

0
  • #6 13 Lis 2011 21:46
    Michciuq
    Poziom 8  

wąż od pompy jest na 100% przetkany , nic tam nie zalega, może odpływ z bębna do filtra, będę musiał to jakoś sprawdzić

0
  • #7 14 Lis 2011 07:19
    Polarnik1
    Poziom 16  

Powtarzam, sprawdź wąż ze zbiornika do pompki. Wystarczy pralkę na bok przewrócić, odkręcić przy zbiorniku wąż i napewno coś tam znajdziesz. Niema innej możliwości, jeżeli pompka działa a woda nie leci. To jest tak prosty układ że aż głupio...

1