Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV S0NY KV-B2511K - POZIOME PASY W GORNEJ CZĘŚCI KINESKOPU.

TANGRAM1 08 Gru 2004 01:15 1103 4
  • #1 08 Gru 2004 01:15
    TANGRAM1
    Poziom 14  

Czy ktoś mi może pomóc ? Klika dni temu zgłosiłem reklamację u mojego dostawcy TV kablowej w związku ze złą jakością odbieranych programów tzw. "śnieg". Panowie przyjechali i w trakcie ich interwencji w/g nich telewizor sam się w tym momencie uszkodził - kombinowali z kablem do gniazda antenowego /który był oczywiscie sprawny/ oraz w skrzynce TV kablowej na klatce. Jakość obrazu została poprawiona ale pozostal efekt uszkodzenia TV: poziome pasy w górnej części kineskopu /całość ok. 10 cm/ jasne paski w kolorze białym ok. 1,5 mm/ - a zaraz pod tym 10 cm pasem trzy paski w kolorach: czerwony, zielony, niebieski /każdy również 1,5 mm/.
    Co ciekawe uszkodzenie to występuje okresowo - częstotlowość występowania usterki jest nieregularna tzn. 2 dni jest ok, a w ciągu jednego dnia po włączeniu TV występuje cały czas. Czy to uszkodzenie mogło powstać w związku z popełnioneym błędem popełnionym przez serwisantów np. zwarcie oraz czy można i jak je ew. można usunąć ?
    Nie pisz tytułów dużymi literami - REGULAMIN[h]

• Pomocny post
    #2 08 Gru 2004 06:26
    Richi
    Poziom 39  

Chassis AE2.
    Jest to uszkodzenie w odchylaniu pionowym tego TV.
    Mogą to być zimne luty lub któryś z elektrolitow.
    Sam układ odchylania 8 TDA8179S ) też jest podejrzany.
    Usterka nie ma nic wspólnego z naprawami przeprowadzanymi przez serwisantów telewizji kablowej.
    Powinieneś wezwać technika RTV, jeżeli sam nie znasz się wystarczająco na sprzęcie telewizyjnym.

• Pomocny post
    #3 08 Gru 2004 08:42
    flashh
    Poziom 25  

Zgadzam się w 100% ze z kolegą Richim .
    pozdrawiam

• #4 13 Gru 2005 19:06
    mirekel
    Poziom 18  

kolega pewnie oddał TVdo serwisu.Chcę się dołączyć do tego tematu,otóż mam w naprawie KV-B2911K i usterka wygląda nieomal identycznie.Poziome pasy na tle prawidłowego obrazu.Zmieniają dobrowolnie częstotliwość swoich drgań.Są one kolorowe,czerwony,zielony.Odstęp od siebie to około 2 cm.Wgałęzi 15V zasilającej ramkę widzę tętnienia.Narazie podmieniłem diodę i dwa elki w tej gałęzi nic to nie dało.Może to scalak z ramki.co Wy na to. p[ozdrawiam.

• #5 13 Gru 2005 19:22
    rroman
    Poziom 29  

Witam!
    W tym przypadku wymień 3 elko i może będzie ok jeżeli nie to scalak pionu do wymiany , a co do pierwszego postu to poprostu zbieg okoliczności wystarczyło tylko lekko ruszyć telewizoremi z tąd ta usterka i w zupełności zgadzam się zkolegami wyżej Richim i flashh.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME