Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.9 TDI przegrzewa się na krótkich odcinkach

pinioo89 13 Lis 2011 18:10 3895 23
  • #1 13 Lis 2011 18:10
    pinioo89
    Poziom 8  

Witam

dzisiaj mam pytanie związane z przyczyną nie właściwego wskazania temperatury silnika. Więc od początku auto to Audi A3 1.9 TDI 100 KM rok 2001 od jakiegoś czasu na liczniku wyskakuje mi komunikat że temperatura silnika wynosi 120 stopni i pojawia się na liczniku duży znaczek temperatury, najgorsze jest to że taka temperatura wskakuje po przejechaniu 1 km do 2 km co jest nie możliwe że zagrzeje się faktycznie do takiej temperatury zresztą silnik jest zimny można się wszystkiego dotknąć nic nie jest ciepłe a licznik pokazuje 120 stopni. po przejechaniu 10km licznik sam się cofa do 90 stopni i potem cały czas tak trzyma można go gasić odpalać i potem będzie wszystko normalnie. Dodam jeszcze że nie zawsze się tak dzieje nieraz 2 dni jest spokój nieraz codziennie takie coś wyskakuje.

czujnik temperatury silnika wymieniony
    termostat wymieniony

najgorsze zastrzeżenia mam do tego czujnika ja oryginalnie miałem z czarną główką a jak poszedłem do sklepu go kupić to w katalogu sprawdzili i dali z zieloną końcówką i powiedzieli będzie działać dodam że to zamiennik bez żadnych numerów itp

i pytanie właśnie kieruje może ktoś miał takie przygody może to coś innego może jeszcze są jakieś rzeczy które trzeba wymienić może są inne czujniki prosił bym o jakieś porady

0 23
  • Fibaro
  • #2 13 Lis 2011 18:38
    wiesiek3d
    Poziom 28  

Wymień czujnik na oryginalny, podróbki są do bani to sprawdzone.

0
  • Fibaro
  • #3 13 Lis 2011 18:39
    rafcio363
    Poziom 30  

Zmierz rezystancje czujnika na zimnym i w momencie jak pokazuje przegrzanie na liczniku.

0
  • Fibaro
  • #5 25 Lis 2011 17:36
    pinioo89
    Poziom 8  

Witam ponownie zamówiony oryginalny czujnik z takimi numerami jak był wcześniej niestety dalej to samo. Nie wiem co jeszcze można sprawdzać co podmieniać

0
  • #6 25 Lis 2011 22:23
    Jackall
    Poziom 25  

Jedź podłączyć kompa, w mojej okolicy to koszt 40zł, niech sczytają błędy. Wrzucisz je tutaj i się może wyjaśnić. Tylko nie daj się naciągać na wymiany za 1000zł.

0
  • #7 26 Lis 2011 00:27
    xyro
    Poziom 23  

No około 50 zł za podłączenie trzeba dać. A możliwe przyczyny to:
    -zły czujnik
    -kiepska któraś masa
    -problem z alternatorem (za wysokie lub za niskie napięcie)

Ogólnie też proponuje sprawdzić błedy.

0
  • #8 26 Lis 2011 14:59
    pinioo89
    Poziom 8  

niema żadnych błędów nawet nie zapisuje błędu że pokazywał przegrzanie się silnika sam mam vaga i sobie sprawdzałem ale na innym urządzeniu diagnostycznym też zero błędów

0
  • #9 26 Lis 2011 15:15
    wiesiek3d
    Poziom 28  

No to w takim razie zegary chyba szlag trafił.
    Sprawdzałeś wskazania w Vagu kiedy na liczniku pokazuje 120 stopni ?

0
  • #10 26 Lis 2011 16:25
    pinioo89
    Poziom 8  

nie tego jeszcze nie sprawdziłem ale sprawdzę ale na 90 % są inne wskazania niż na liczniku bo nawet silnik w żadnym miejscu nie jest ciepły gdy na liczniku pojawia się taka temperatura

0
  • #11 27 Lis 2011 14:50
    Wiesiek i Edzia
    Poziom 10  

Koniecznie trzeba podłączyć pod VAGa nie ma sensu szukać i zakupywać nie wiadomo co.Po podłączeniu wszystko się wyjaśni.

0
  • #12 28 Lis 2011 21:59
    pinioo89
    Poziom 8  

Po odczytaniu temperatury dzisiaj vagiem było 63 stopnie a wskazówka na liczniku położyła się na 120 stopniach i na liczniku świecił się duży czerwony falujący znaczek zero innych błędów

0
  • #14 30 Lis 2011 15:37
    wiesiek3d
    Poziom 28  

A jak zrobisz test zegarów to wskazówka zatrzymuje się na środku skali temp. czyli 90 stopni ?

0
  • #15 30 Lis 2011 17:10
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Dość tych dywagacji. Do sprawdzenia czujnik i wiązka. Wiecie o jakim czujniku mówimy i co za co odpowiada? Proponuję się dokształcić zanim zaczniecie dalej bzdury wypisywać.

pinioo89 napisał:
    Po odczytaniu temperatury dzisiaj vagiem było 63 stopnie a wskazówka na liczniku położyła się na 120 stopniach

To chyba wystarczy do usunięcia usterki.

0
  • #16 30 Lis 2011 18:05
    pinioo89
    Poziom 8  

Pawel wawa możesz napisać trochę jaśniej ?? jak mam sprawdzić i o jakim czujniku mówisz bo jak o czujniku temperatury cieczy chłodzącej to już jest wymieniony 2 razy jeśli o innym to powiedz jakim i jak tą wiązkę sprawdzić ?

0
  • #17 01 Gru 2011 01:31
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Proszę jaśniej: Czujnik czteropinowy czyli dwa czujniki w jednej obudowie. Teraz bierzemy schemat w łapę i sprawdzamy na zwarcia obwód odpowiadający za deskę.

0
  • #18 03 Gru 2011 10:23
    pinioo89
    Poziom 8  

Elektry samochodowy przemierzył ten czujnik i mówi że jest dobry napięcia i zwarcia czujnik podaje poprawne według niego może być sterownik wentylatorów i czujnik w chłodnicy podpowiedział żebym to podmienił czujnik chłodnicy to nie problem 20 zł nowy ale sterownik wentylatorów kosztuje w granicach 150-200 zł troszkę kosztowne sprawdzenie ;/ może jeszcze jakieś pomysły nadal męczą mnie te liczniki i kable idące do niego ale tego nie wiem jak sprawdzić chociaż mechanik powiedział że jak będzie licznik to wariował by cały od świecących się kontrolek po obrotomierz a skończywszy na temperaturze a u mnie tylko i wyłącznie temperatura pozostaje mi tylko serwis raczej orientujecie się może czy w serwisie można prosić tylko o diagnozę i ile to może kosztować?

0
  • #19 03 Gru 2011 13:16
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Zmień tego mechanika bo pojęcia nie ma. W serwisie diagnostykę tego chcesz robić? Bez sensu. Zwykły fejs to ogarnie. Będzie taniej niż diagnostyka.

0
  • #20 03 Gru 2011 14:58
    pinioo89
    Poziom 8  

żaden program diagnostyczny nie wykazuje żadnego błędu żadnego podkreślam żadnego!! błędy silnika czysto błędy licznika czysto żadne logi nie są nie poprawne w komputerze jest czysto

0
  • #21 06 Gru 2011 08:58
    wiesiek3d
    Poziom 28  

Mechanik nie ma racji, bo np. w A4 B5 awaria licznika zaczyna się od wskazań temperatury a później paliwa.

0
  • #22 11 Mar 2012 18:44
    pinioo89
    Poziom 8  

Witam

jak by ktoś miał taki problem jak opisany w temacie to u mnie była to wina licznika kupiony nowy (używany) i jest wszystko odpukać w porządku.

pozdrawiam

0
  • #23 14 Mar 2012 11:29
    wiesiek3d
    Poziom 28  

Czyli miałem rację co do usterki.

0
  • #24 22 Sty 2015 14:24
    treborrrrr
    Poziom 18  

Nie wiem po co wymieniales licznik... mam ten sam "problem" Przyczyna jest zimne powietrze otoczenia. Ponizej 5 stopni temp. powietrza zalaczaja sie swiece grzania malej mocy. Zamontowane sa o e na bloku aluminiowym przez ktory plynie woda do nagrzewnicy powietrza wiadomo w jakim celu. Na tym samym bloku od tyłu zamontowany jest czujnik temperatury ktory dziala ze wskaznikiem temperatury. Nagrzewajac aluminiowy bloczek temperatura na nim dochodzi do 120 podczas gdy plyn chłodnicy zostaje podgrzany kilka stopni, czujnik szaleje. Szczegolnie na niskich obrotach po jezdzie przez moment na duzym obciazeniu silnika.

-1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo