Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdko sterowane pilotem, drobna przeróbka

rudy103 13 Lis 2011 18:18 1339 4
  • #1 13 Lis 2011 18:18
    rudy103
    Poziom 12  

Witam

Kupiłem na allegro standardowy zestaw 4 gniazdek sterowanych pilotem. Używam ich do sterowanie oświetleniem sufitu. Mam następujący problem, po podaniu napięcia na gniazdko, jest ono w stanie OFF. Potrzebował bym go przerobić w taki sposób żeby po podaniu napięcia gniazdko od razu było w stanie ON.

Gniazdko wyposażone jest w guzik ON/OFF. Działa on na zasadzie zwarcia dwóch punktów na płytce. Jeśli podam na gniazdko napięcie w czasie gdy wciśnięty jest guzik to nic się nie dzieje, sterowanie tym guzikiem działa dopiero wtedy gdy układ jest już zasilany. Potrzebował bym znaleźć takie rozwiązanie które po podaniu napięcie po jednej sekundzie spowoduje zwarcie tego guzika ON/OFF. Pomiędzy zaciskami guzika ON/OFF jest 5V. Czy da się to rozwiązać na zasadzie kondensatora który np. będzie ładował się przez sekundę a później przewodził prąd, co spowoduje załączenie gniazdka.

Gniazdko sterowane pilotem, drobna przeróbka

Macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
    Pozdrawiam, rudy103

0 4
  • #2 13 Lis 2011 18:39
    mariuszspa
    Poziom 20  

Jeżeli urządzenia ma działaź w ten sposób, że po włączeniu włącznikiem ma świecić światło a pilotem wyłączać- najprostszym sposobem jest ( w moich jest przekażnik ) podłączyć wyjście gniazdka do styków zwartych przy braku zasilania. Bez kombinacji z elektroniką. Tylko na pilocie tam gdzie ON jest OFF.

0
  • #3 13 Lis 2011 19:27
    rudy103
    Poziom 12  

sprawdziłem taką opcje, ale przekaźnik tutaj zastosowany nie pozwala na takie rozwiązanie

0
  • #4 13 Lis 2011 20:34
    mariuszspa
    Poziom 20  

To można wymienić przekaźnik na taki, który na to pozwoli.

0
  • #5 17 Lis 2011 23:19
    rudy103
    Poziom 12  

Wymiana przekaźnika pomogła i rozwiązała cały problem. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam, rudy103

0