Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje anty przewodnik magnesu?

Masalajam 13 Lis 2011 18:19 4073 6
    Masalajam
    Poziom 1  
    Witam, to mój pierwszy post. Nie wiedziałem, w jakiej kategorii to umieścić.
    Czytałem przed założeniem tego postu dwa artykuły na elektrodzie: magnetyczny silnik oraz free energy.

Czy istnieje na świecie materiał który by był anty przewodnikiem magnesu?
    Zakładamy, że między magnesem, a metalem wstawili byśmy materiał X. Ten X powodowałby, żę metal już nie byłby przyciągany przez magnes.

Czy jest coś takiego i w czym można coś takiego znaleźć?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    kindlar
    Poziom 39  
    Jeśli dasz pomiędzy metal i magnes płytkę stalową to pole magnetyczne zamknie się na tej pierwszej i tej drugiej nie przyciągnie. Mówię o płytce odpowiedniej grubości a nie blaszce oczywiście.
    kasjo
    Poziom 25  
    Rozbierz dysk twardy, tam jest silny magnes (chyba do parkowania głowicy) do tego magnesu przyklejona jest płytka z jakiegoś materiału. Od strony tej płytki magnes prawie nie przyciąga
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Mumetal
    meetglass
    Poziom 9  
    Anty przewodnik nie istnieje, ale materiał który odpowiednio pole magnesu przesłoni w inne żądane miejsce jest. Tak jak kolega napisał mumetal, ale jest on mocno przyciągany przez magnes więc między dwa magnesy się nie nadaje. A żeby dwa magnesy od siebie odizolować to zobacz na tą stronę http://www.lessemf.com/mag-shld.html i tam przeczytaj sobie o właściwościach materiału "MagnetShield". Mają swoje przedstawicielstwo w Niemczech będzie tańsza przesyłka. I daj znać o swoich wynikach z tym materiałem. Bo jak na razie nie ma na elektrodzie nikogo kto by miał styczność z tym materiałem. Nawet sobie nie wyobrażasz ilu ludzi szuka takiego materiału, który by miał właściwości zatrzymania pola magnetycznego magnesu, elektrownie by padły, a magnesy kosztowały by tyle co złoto. :D