Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V 2005 xenon, montaż i programowanie.

filip532 13 Lis 2011 18:21 7143 5
  • #1 13 Lis 2011 18:21
    filip532
    Poziom 7  

Witam serdecznie.
    Pomijając fakt, że muszę mieć zainstalowane spryskiwacze, oraz samopoziomowanie do reflektorów xenonowych, nurtuje mnie pytanie jak podłączyć te xenony.
    Kupię reflektory ksenonowe, najprawdopodobniej HELLA po tym jak czytałem wcześniejsze posty, choć na allegro widziałem BOSH-a, i teraz czy te xenony będą mi pasowały w oryginalne zaczepy zwykłych świateł, oraz kostka będzie dobra czy potrzebna mi przejściówka? (ktoś na allegro widziałem sprzedawał taką kostkę) Mam golfa V z 2005 roku i zamierzam wymienić te zwykłe lampy.

Proszę o nie wyrzucanie mojego tematu do kosza ze względu na moje lenistwo, bo wcale tak nie jest- robię wszystko, co tylko przyjdzie mi do głowy, ale nie chcę wydać prawie 2000 zł i nie wiedzieć co dalej zrobić z tymi lampami.

Czy oryginalne kosti będą pasowały mi do lamp xenonowych?
    Wiem też, że potrzebne będzie przeprogramowanie komputera na xenony, ale to bym już zrobił bez problemu, boję się tylko wydatku tylu pieniędzy bez wiedzy co dalej.

Bardzo prosiłbym Was o pomoc, czy samo przełożenie lamp, ew. zastosowanie kostki przejściówki i przeprogramowanie komputera już da mi efekt xenonu w samochodzie?
    Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość, po raz pierwszy chcę zamontować oryginalny xenon, żeby nie montować żarówek xenonowych w zwykłe lampy....

1 5
  • #2 13 Lis 2011 18:56
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

A nie lepiej za te pieniądze zimówki nowe kupić? Zawieszenie sprawdzić? Jak wymienisz olej ponadprogramowo to silniczek będzie mlaskał z zachwytu. Dla szpanu chcesz to kupić? Nikt więcej nie zapłaci ci za to że xenon w aucie jest, żonie albo dziewczynie kup na święta coś fajnego za te pieniądze ;)

0
  • #3 13 Lis 2011 22:06
    filip532
    Poziom 7  

Opony zmienione, olej w trakcie wymiany. :P
    Chciałbym zrobić sobie samochód na tip-top i mieć go na jakiś czas żeby oko cieszył.
    Nad xenonem jeszcze się zastanowię, ale pakietu GTI to nie odpuszczę. :P
    Znalazłem coś ciekawego, może komuś to pomoże- trochę zabawy jest, co by nie mówił.

http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk5-wiata-ksenonowe-z-samopoziomowaniem.html

teraz tylko znaleźć taką samą instrukcję z montażem pakietu GTI i będę zadowolony, a za xenon póki co dziękuję. :P

0
  • #5 13 Lis 2011 22:49
    zeimp
    Moderator na urlopie...

filip532 napisał:
    nie chcę wydać prawie 2000 zł i nie wiedzieć co dalej zrobić z tymi lampami.

filip532 napisał:
    będzie przeprogramowanie komputera na xenony, ale to bym już zrobił bez problemu, boję się tylko wydatku tylu pieniędzy bez wiedzy co dalej.

W jednym zdaniu pytasz, w następnym twierdzisz, że masz odpowiednią wiedzę... Moje zdanie na ten temat jest takie: tak na prawdę, sam nie wiesz, czego chcesz! Zanim zakupisz w/w elementy, powinieneś przeprowadzić wywiad ZE SPRZEDAJĄCYM towar, bo on wie najlepiej co potrzebne do przeróbki. My nie wiemy, co w pudełku siedzi (w tym, które zakupisz) :D Tak więc rada przedmówcy, jest jak najbardziej zasadna i proponuję jednak zastanowić się, nad powyższym.

0
  • #6 13 Lis 2011 23:50
    filip532
    Poziom 7  

Może i tak, od xenonów na razie odchodzę, teraz kwestia zderzaków GTI, podobno że do przedniego potrzebna jest inna belka, a tylny jest taki sam. Tyle się dowiedziałem. :)

0