Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rode NT2-A czy Rode NTK? Mikrofon do nagrywania tylko wokalu.

lutekdebiut 13 Nov 2011 18:38 4118 4
    AnTech
    Level 31  
    Z opisu interfejsu wynika, że nie posiada on wbudowanego zasilacza systemu Phantom. Zatem użycie mikrofonu NT2-a jest niemożliwe chyba, że dokupisz specjalny zasilacz. Mikrofon NTK ma osobny dedykowany zasilacz więc nie ma problemu.
    Jednak moim zdaniem do nagrywania rapu lepiej nada się mikrofon dynamiczny.
    lutekdebiut
    Level 8  
    tzn interfejs ma zasilanie phantom ale nie podali tego na stronie tutaj jest
    http://www.pcmusic.pl/pomiary-rmaa/40-interfejsy-audio-usb/266-focusrite-saffire-6-usb-

a co do dynamicznego to raczej w studiach są mikrofony pojemnościowe a dodam że pomieszczenie będę miał wygłuszone specjanymi ekranami
    więc na tle tych info który mikrofon będzie lepszy ?

Zdanie rozpoczyna wielka litera. Kończy kropka.
    A u Kolegi?
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    AnTech
    Level 31  
    Obydwa są bardzo dobre. Osobiście wybrałbym NT2-A.
    Choć mam wątpliwości czy raper bez mikrofonu trzymanego w ręku osiągnie odpowiedni feeling. Ale może się mylę, nie jestem raperem ;)
    lutekdebiut
    Level 8  
    o feeling nie muszę się martwić też myślałem nad tym rode nt2-a bo tamten jest lampowy a przeciez interfejs ma 2 preamy mikrofonowe które ponoć zdobywają niezłe nagrody za swoją wydajność jak by ktoś miał coś jeszcze do dodania to z chęcią przeczytam każdą odpowiedź
    Pozdrawiam i dziękuję!

Zdanie rozpoczyna wielka litera. Kończy kropka.
    A u Kolegi?
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)